Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije

Gradovi i opštine

Ovde ćemo tokom akcije objavljivati koji gradovi i opštine su se do sada priključili ovogodišnjoj akciji, tako što će isključiti javnu ili dekorativnu rasvetu 28. marta 2015. godine, od 20:30 do 21:30.

Beograd


Zgrada predsedništva
Zgrada vlade
Zgrada Doma Narodne Skupštine
Zgrada pravosudnih organa
Zgrada ministarstava
Zgrada Ministarstva finansija
Zgrada Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja
Zgrada Vrhovnog saveta sudstva
Zgrada republičkih organa uprave
Zgrada Ministarstva rudarstva i energetike
Palata na Novom Beogradu
Zgrada republičkih organa uprave, Omladinskih brigada br. 1
Zgrada republičkih organa uprave, Dečanska br. 8
Ekonomska škola "Nada Dimić”
OŠ "Borislav Pekić"
OŠ "Boško Palkovljević Pinki“
OŠ “Dragan Lukić”
OŠ "Drinka Pavlović"
OŠ „Filip Višnjić“, Beograd
OŠ „Marija Bursać“, Zemun
OŠ „Mihajlo Pupin“, Zemun
OŠ „Petar Kočić“, Zemun
OŠ „Radivoj Popović“
OŠ „Stari Grad“,Beograd
OŠ „Stevan Sinđelić“, Beograd
OŠ „Vojvoda Stepa“, Beograd
OŠ “Vladimir Nazor“, Beogad
OŠ “Vladislav Petković Dis”
OŠ “Vladislav Ribnikar”
OŠ „Vožd Karađorđe“, Jakovo
OŠ "Zmaj Jova Jovanović"
Tehnička škola GSP
Fakultet za primenjenu ekologiju Futura, Univerzitet Singidunum
OŠ „Knez Sima Marković“, IO Veliki Borak, Barajevo
Odred Izviđača NH Miodrag Milovanovic Lune

SAVSKI VENAC

Gradska opština Savski venac
Poslovni prostor opstine Savski venac
Biznis centar GO Savski venac
MZ « Zeleni venac »
MZ « Gavrilo Princip »
MZ « Slobodan Penezić-Krcun »
MZ « Zapadni Vračar »
MZ « Stevan Filipović »
MZ « Vojvoda Mišić »
MZ « Topčidersko brdo-Senjak »
MZ « 4.juli »
MZ «Dedinje»
Dečji kulturni centar "Majdan"
Jasle i vrtić Sveta Petka
Jasle i vrtić Pčelica
Jasle i vrtić Kralj Petar Prvi
Jasle i vrtić Kraljica Marija
Jasle i vrtić Carica Milica
Jasle i vrtić Grofica Olga
Jasle i vrtić Jelena Anžujska
Vrtić Anđelak
Vrtić Duga
Vrtić Princeza Olivera
Vrtić Venčić
Korisnici usluga PU Savski venac
POD Teatar
International Nursery School Belgrade, Senjak
Ugostiteljsko-turistička škola
Vaspitno-obrazovni sistem „Kreativno pero“
Chartwel International School

VRAČAR

Upravna zgrada Opštine Vračar
JP „Poslovni prostor Vračar“
Sportsko rekreativnog centra „Vračar“
ustanova „Božidarac 1947“

SURČIN

GO Surčin
JP Surčin
JP Surčin-Gas
JP Agrar
JP za informisanje
JP za turizam
JP za sport i rekreaciju

MZ Veliki Mokri Lug

 

Gradovi i opštine širom Srbije

Gradovi i opštine koji su se uključili u kampanju navedeni su po abecednom redu:​
 
  1.  Aleksandrovac
Zavičajni muzej Župe
  1. Alibunar
Zgrаdа Opštine Alibunar u Alibunaru
Zgrаdа Skupštine opštine Alibunаr
Mesne zаjednice u svim nаseljimа opštine
Biblioteke u Alibunаru, Bаnаtskom Kаrlovcu i Vlаdimirovcu
  1. Bač
Predškolska ustanova "Kolibri"
  1. Bačko Gradište
MZ Bačko Gradište
OŠ "Svetozar Marković"
  1. Bački Monoštor
Zgrada MZ Bački Monoštor
Dom kulture
Eko centar Bački Monoštor
OŠ „22. Oktobar“
Udruženje Građana „Podunav“
  1. Bački Petrovac
Zgrada Opštine
Javna rasveta u ulici M.Tita
Rasveta u ulicama Svatoplukova i Kvačalova
Gimnazija “Jan Kolar” sa domom učenika
OŠ „Jan Čajak“
  1. Bajina Bašta
Opština
Kancelarija za mlade – NBO „Bios“
JP „Nacionalni Park Tara“
  1. Batrovci
Rasveta u centru MZ
  1. Bečej
Kafići: "Penny Lane", „Debeli zmaj“, "Tata Brada", "Panorama", „Stage“
Rasveta u centru grada
Gimnazija Bečej
OŠ „Petefi Šandor“
OŠ „Sever Đurkić“
OŠ „Šamu Mihalj“
  1. Bela Crkva
Glavni gradski park
Gradska pijaca
Opštinska uprava
Muzej, istorijski arhiv, biblioteka
  1. Belegiš
MZ Belegiš
OŠ "Vera Miščević"
  1. Beočin
Dekorativno svetlo na zgradi SO Beočin
Naselje Cara Dušana
Naselje Kralja Petra I
Naselje Stara Planta
  1. Beška
MZ Beška
Dom kulture
OŠ „Braća Grulović“
  1. Boljevac
Javna rasveta na centralnom trgu, ulici Kralja Aleksanra, delu ulice Kneza Miloša i delu ulice Milutina Milankovića
Opština Boljevac
PS Boljevac
Kulturno-obrazovni centar
Sportska hala
OŠ „9.srpska brigade“
OŠ „Đura Jakšić’, Sumrakovac
OŠ „Đorđe Simeonović“, Podgorac
Srednja škola „Nikola Tesla“
  1. Bujanovac
Rasveta na glavnom gradskom trgu i u glavnoj ulici
Srednja stručna škola „Sveti Sava“
OŠ „Branko Radičević“
  1. Crepaja
OŠ “Sava Žebeljan”
JKP Rad 
MZ Crepaja
  1. Čačak
Gradski park, Gradski trg, Gradsko šetalište
Ulice Župana Stracimira i Kuželjeva
Rasveta praking servisa - JP „Gradac“
OŠ „22. decembar“, Donja Trepča
OŠ „Filip Filipović“
OŠ “Milica Pavlović”
OŠ „Sveti Sava“
OŠ "Ratko Mitrović"
Prehrambeno ugostiteljska škola
  1. Čajetina
Opštinska uprava Čajedina
"Zlatiborski eko agrar" d.o.o.
Biblioteka "Ljubiša R. Đenić"
KJP "Zlatibor", Zlatibor
JKP "Vodovod"
Turistička organizacija "Zlatibor" Zlatibor
JP "Kulturno sportski centar Čajetina" – sportska dvorana i Dom kulture
Vrtić "Radost", Čajetina
Vrtić “Narcis”, Zlatibor
OŠ "Dimitrije Tucović", Čajetina
OŠ "Dimitrije Tucović", IO Zlatibor
  1. Ćićevac
Kulturno-istorijski spomenik “Kula Todora od Stalaća”
Javna rasveta
  1. Debeljača
OŠ “Moša Pijade”
Dom kulture Debeljača
JKP 4.oktobar
MZ Debeljača
  1. Dimitrovgrad
Redukovana rasveta u Balkanskoj ulici
Rasveta na svim javnim objektima
  1. Dolovo
Ulična rasveta u selu
  1. Donji Milanovac
Javna rasveta u parku
Centar za kulturu i obrazovanje Donji Milanovac
MZ Donji Milanovac
Zgrada NP „Đerdap“
OŠ "Vuk Karadžić"
Hotel Lepenski vir
Centar za posetioce Lepenski Vir
  1. Draginje
Celokupna javna rasveta u MZ
  1. Gložan
MZ Gložan
OŠ "Jozef Marčok Dragutin"
  1. Gornji Milanovac
Rasveta u centru grada
OŠ „Desanka Maksimović“ i IO Vraćevšnica
OŠ "Momčilo Nastasijević"
OŠ „Sveti Sava“
OŠ "Takovski ustanak", Takovo
OŠ „Arsenije Loma“, Rudnik
  1. Gornji Stepoš
MZ Gornji Stepoš
OŠ "Despot Stefan", Gornji Stepoš
  1. Idvor
OŠ “Mihajlo Pupin”
Dom kulture Idvor
MZ Idvor
  1. Iđoš
MZ Iđoš
OŠ "Milivoj Omorac"
  1. Ivanjica
Gimnazija Ivanjica
Glavne ulice Milinko Kušić i V. Marinković
Šetalište
Ulica Vukadina Stojanovića
  1. Kikinda
Rasveta u pešačkoj zoni Gradskog trga
PU „Dragoljub Udicki“, Kikinda
OŠ „Gligorije Popov“, Rusko Selo
OŠ „Bratstvo-jedinstvo“, Banatska Topola
  1. Kladovo
Centar za kulturu Kladovo
Dom Kulture u Kladovu
Muzička škola "Konstantin Babić"
Pevčko društvo " Sveti Đorđe"
OŠ „Vuk Karadžić“ - novinarska sekcija
  1. Knjaževac
Rasveta na šetalištu pored Doma kulture
OŠ „Mladost“
OŠ „Dubrava“
OŠ „D. T. Kaplar“
OŠ „Vuk Karadžić“
  1. Kostolac
Ulična rasveta u ulici Bože Dimitrijevića
Ulična rasveta u ulici Prvomajska (uključujući i most)
  1. Koceljeva
Crkva u naselju Koceljeva
Ulice: Nemanjina, VI Lička, Karađorđeva, Dušanova, Dositejeva, Jovana Cvijića
Produžetak ulice VI Ličke prema M. Bošnjaku
  1. Kovačica
Zgrada opštine Kovačica
OŠ “Mlada Pokoljenja”
Gimnazija “Mihajlo Pupin”
Predškolska ustanova „Kolibri“
Dom kulture Kovačica
Opštinska biblioteka
JKP Naš Stan
JKP Elan
MZ Kovačica
RTV OK Kovačica
  1. Kovin
Javna rasveta na platou ispred Centra za kulturu
OŠ ,,Desanka Maksimović"
OŠ „Đura Jakšić“
OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“
Srednja stručna škola „Vasa Pelagić“
Gimnazija i ekonomska škola "Branko Radičević"
OŠ ’’Bora Radić’’, Bavnište
OŠ ’’Đura Filipović’’, Pločica
OŠ „Miša Stojković“, Gaj
OŠ "Sava Maksimović“, Mramorak
OŠ „Žarko Zrenjanin“, Skorenovac
OŠ "Paja Marganović“, Deliblato
  1. Kragujevac
Ulično osvetljenje u ulici Kralja Petra i u pešačkoj zoni
Gornji park
Naselje Bubanj
Naselje Erdoglija
  1. Kruševac
Javna rasveta u ulicama u centralnom delu grada
Dom sindikata
OŠ „Dragomir Marković“, Kruševac, Trmčare i Velika Lomnica
ŠOSO „Veselin Nikolić“, Kruševac
  1.  Kučevo
Gradska rasveta
Opštinska uprava
JKP „Kučevo“
OŠ „Ugrin Branković“
PU „Lane“
Ekonomsko-trgovička i mašinska škola Kučevo
Dom kulture
Dom zdravlja, dom za stare
  1. Leskovac
Zgrada Skupštine grada
Kulturni centar grada
Zgrada „Osmospratnica“ - sedište Gradskih uprava
Glavna gradska ulica - Bulevar Oslobođenja
Centralni gradski park
Svi gradski trgovi
  1. Majdanpek
Javna rasveta u gradskom parku
Turistička Organizacija opštine Majdanpek
  1. Malo Crniće
Opstina Malo Crniće
Sve MZ (19)
  1. Mladenovac
Gradski park sa delom Ulice kralja Aleksandra Obrenovića (od Crkvene ulice do Ulice Nikole Pašića)
Gradski trg
  1. Negotin
Javna rasveta na gradskom trgu
Dekorativna rasveta na kulturno - istorijskim spomenicima na Trgu Stevana Mokranjca
Dekorativna rasveta na paviljonu u parku na Trgu Stevana Mokranjca
Rasveta u službenim prostorijama Službe za zaštitu životne sredine
Rasveta u službenim prostorijama Opštinske uprave opštine Negotin
  1. Nadalj
Ulična rasveta u centru sela
Dečiji vrtić "Bubamara"
OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“
Kafić „Chill out“
  1. Nova Varoš
Opštinska uprava
OŠ „ Živko Ljujić“
  1. Novi Bečej
Rasveta u centru grada
OŠ "Josif Marinković"
OŠ ''Miloje Čiplić''
  1. Novi Kneževac
Gimnazija Novi Kneževac
  1. Novi Sad
Saborna crkva
Rimokatolička  crkva ''Imena Marijina“
Petrovaradinska tvrđava
Most „Duga“
Gradska kuća
Srpsko narodno pozorište
Apolo centar
Vojvođanska banka
Američki kutak
Kulturni centar
OŠ „Branko Radičević“
OŠ „Ivo Lola Ribar“
OŠ "Jožef Atila"
OŠ „Žarko Zrenjanin“
Srednja mašinska škola
PU „Radosno detinjstvo“
  1. Novi Pazar
Rasveta u centru grada
Gradsko šetalište
Objekti u vlasništvu grada
Ulice: Stevana Nemanje, 28.Novembra, Trg Isa-Bega Isakovića i deo ulice Prvi maj
  1. Niš
Gradska kuća
Tvrđava
Tvrđavski most
Banovina
Narodno pozorište
Dom Vojske
Glavna pošta
Trg Kralja Milana I ostali glavni trgovi
Sve gradske opštine
Zavod za zaštitu prirode
GO Medijana
GO Pantelej
GO Crveni Krst
Policijska stanica opštine Crveni Krst
Zgrada Uslužnog centra opštine Crveni Krst
Zgrada Kosovske knjige
Zgrada Komunalne inspekcije i projektnog centra
Uprava za komunalne delatnosti sektor energetike
Uprava za odrzivi razvoj i zžs
 ED Jugoistok
JKP Medijana
JKP Gorica
Niški kulturni centar
  1. Odžaci
Zgrada Opštinske uprave
Rasveta ispred sedišta Ekološkog pokreta Odžaka
OŠ „Branko Radičević“
  1. Opovo
Centar i park u Opovu
OŠ „Dositej Obradović“
PU „Bambi“
  1. Oreškovica
MZ Oreškovica
OŠ „Đura Jakšić“
  1. Pančevo
Zgrada Gradske uprave grada Pančeva
Dom omladine
Mašinska škola „Pančevo“
  1. Padina
OŠ “Maršal Tito”
Dom kulture Padina
JKP Padina
MZ Padina
  1. Petrovac na Mlavi
Dekorativna rasveta u gradu
Opština
Sud
Direkcija za izradnju
KJP Izvor
Služba za katastar nepokretnosti
Dom kulture
​Sportski centar
  1. Pirot
Opštinska uprava Pirot
OŠ „8 septembar“
OŠ „Vuk Karadžić“
OŠ „Dušan Radović“
OŠ „Sveti Sava“
PU „Čika Jova Zmaj“
Gimnazija
Tehnička škola
Ekonomska škola
Mlekarska škola
Srednja stručna škola
ŠOSO Mladost
  1. Plandište
Rasveta u centru naseljenog mesta Plandište
  1. Požarevac
Gradska uprava grada Požarevca
Gradska opština Kostolac
JRDP Radio Požarevac
ZZJZ Požarevac
JP Direkcija za izgradnju grada Požarevca
JKP Komunalne službe
JKP Vodovod i kanalizacija
JP Toplifikacija
Centar za kulturu
Sportski centar Požarevac
Istorijski arhiv
Fondacija galerije Milene Pavlović Barili “Milenin dom”
NIPD."Reč naroda"A.D. Požarevac
Seoske mesne kancelarije (25)
Gradske mesne zajednice (12)
Ekonomsko trgovinska škola Požarevac
Predškolska ustanova Dečiji vrtić “Ljubica Vrebalov”
Politehnička škola Požarevac
Poljoprivredna škola sa domom učenika “Sonja Marinković”
OŠ “Dositej Obradović”
OŠ "Desanka Maksimović"
Muzička škola „Stevan Mokranjac“
  1. Pranjani
MZ Pranjani
OŠ „Ivo Andrić“
  1. Prokuplje
Ulično osvetljenje u centru grada (BID zona)
Prilazi gradu iz pravca Kuršumlije, Žitorađe i Niša
Ulično osvetljenje na delu glavne ulice Ratka Pavlovića - Ćićka
Osvetljenje u većim objektima
  1. Rača
Dekorativna rasveta na verskim objektima, etno kompleksu, sportskim igralištima
  1. Ranovac
MZ Ranovac
OŠ „Jovan Šerbanović“
  1. Samoš
OŠ “Lukrecija Ankuc”
Dom kulture
MZ Samoš
  1. Senta
Javna rasveta na centralnom Gradskom trgu i ukolinim ulicama
Rasveta u gradskom parku oko fontane i muzičkog paviljona
Dekorativna rasveta na tornju Gradske kuće
OŠ ”Stevan Sremac” IO “11. novembar“
  1. Sombor
Zgrada „Županije“ - dekorativna rasveta
Trg Cara Uroša - javna rasveta
Trg Sv. Đorđa - javna rasveta
Ulica Kralja Petra prvog - javna rasveta
Zgrada „ Stare gradske kuće“ – dekorativna rasveta
OŠ „Nikola Vukićević“
OŠ „Dositej Obradović“
  1. Srbobran
Dekorativna rasveta u Zmaj Jovinoj ulici, 
Dekorativna rasveta na Trgu Slobode,
Dekorativna rasveta na zgradi opštine Srbobran
Dekorativna rasveta kod „Žutog bunara“
Gimnazija i ekonomska škola „Svetozar Miletić“
OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“
  1. Sremski Karlovci
Saborna crkva
Patrijaršijski dvor
Bogoslovija
Katolička crkva
Gimnazija
Magistrat
SRC „Dvorska bašta“
Objekat “Vidikovac”
  1. Stara Pazova 
Ulično osvetljenje u naseljima Stara i Nova Pazova
Redukcija dekorativnog osvetljenja u svim naseljima
Ekonomsko-trgovinska škola ’’Vuk Karadžić’’
Gimnazija "Branko Radičević“
OŠ "Simeon Aranički"
OŠ „Heroj Janko Čmelik“
  1. Sokobanja
Dekorativna rasveta u centralnom gradskom parku
Dekorativna rasveta u parku na "Banjici"
Osvetljenje na igralištu "Mini pič" na Banjici
  1. Subotica
Gradska Kuća
Biblioteka
Tehnička škola "Ivan Sarić"
OŠ „Ivan Goran Kovačić“
OŠ „Majšanski Put“
OŠ "Miloš Crnjanski"
OŠ „Matko Vuković“
OŠ „Sečenji Ištvan“
  1. Surdulica
Rasveta u ulici Kralja Petra I,
Rasveta u delovima ulica Srpskih Vladara, 5. Septembra, Dragice Žarković (ulaz u grad)
Gradska biblioteka „Radoje Domanović“
Gradski park
HE “Vlasina”
OŠ „Jovan Jovanvić Zmaj“
OŠ „Vuk Karadžić“
Tehnička škola „Nikola Tesla“
Gimnazija (Poljoprivredno-šumarska škola „Josif Pančić”)
  1. Šabac
Gradska uprava grada Šapca
Dom izviđača na Letnjikovcu
  1. Šid
Javna rasveta u glavnoj ulici u Šidu
Odred Izviđača "Lazar Bibić"
  1. Topola
Crkva Svetog Đorđa na Oplencu
  1. Trstenik
Osvetljenje fasade Opštine
Osvetljenje fasade Crkve i fasade zvonika
  1. Tutin
Rasveta na Gradskom trgu
  1. Uzdin
OŠ “Sveti Georgije”
Dom kulture
JKP Banat
MZ Uzdin
  1. Užice
Reflektori na Starom gradu
Dekorativna rasveta na Gradskoj kući
UO „Maka Mara“, Ribolovac“, „Vremeplov“, „Kuća čaja“
  1. Valjevo
Prostor od ulice Vuka Karadžiča do Centra za kulturu
BID zona,
Trgovačka zona,
Knez Miloševa ulica
Park preko puta Centra za kulturu
OŠ “Nada Purić”
  1. Velika Plana
Svetla oko centralne fontane preko puta zgrade Opštine
Dom Omladine
CZK „Masuka“
Opštinski sud
  1. Veliko Gradište
Biblioteka “Vuk Karadžić”
Kulturni centar Veliko Gradište
Narodni muzej Veliko Gradište
Dekorativna rasveta na Opštini, Sudu, Crkvi, školi, spomenicima, JP, i ustanovama
  1. Vrnjačka Banja
Cela Promenada
Plato kod Putnika
Centralna parkovska banjska zona
Potez oko termalnog izvora jezero (Slatinska ulica)
Japanski vrt (deo ulice Jovana Cvijića)
Delovi Kruševačke i Kraljevačke ulice
Bulevar srpskih ratnika
  1. Vršac
 
  1. Zaječar
Javna rasveta na Trgu Oslobođenja
OŠ „Desanka Maksimović“
OŠ „Ljuba Nešić“
OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“
Srednja tehnička škola
  1. Zrenjanin
Gradska uprava grada Zrenjanina
Narodna biblioteka „Žarko Zrenjanin“
Narodno pozorište„Toša Jovanović“
Narodni muzej
Pravoslavna crkva
Rimokatolička crkva
Hotel „Vojvodina“
Vodotoranj (najviša zgrada u centru)
Galerija
OŠ „2. oktobar“ – ekološka sekcija
OŠ “Vuk Karadžić”
OŠ "Žarko Zrenjanin"
  1. Žabari
Zgrada opštinske uprave
Centar za kulturu opštine Žabari 
Narodna biblioteka "Prof. dr Aleksandar Ivić“
JKP „Komunalac“
PU „Moravski cvet“
OŠ ”Dude Jović” , Žabari
OŠ “Heroj Rosa Trifunović”, Aleksandrovac
  1. Žitkovac
MZ Moravac
OŠ „Vuk Karadžić“, IO Moravac

Škole

Sat za našu planetu 2015 do sada je podržao veliki broj škola širom Srbije. Prijavile su se:
  1. Dečiji vrtić "Bubamara", Nadalj
  2. Ekonomska škola "Nada Dimić”, Zemun
  3. Ekonomsko trgovinska škola, Požarevac
  4. Ekonomsko-trgovinska škola ’’Vuk Karadžić’’, Stara Pazova
  5. Fakultet za primenjenu ekologiju Futura, Univerzitet Singidunum, Beograd
  6. Fakultet zaštite na radu - Protivpožarno društvo Ingris, Niš
  7. Fakultet zaštite na radu - Ekološka sekcija Edenis, Niš
  8. Gimnazija, Bečej
  9. Gimnazija, Ivanjica
  10. Gimnazija “Jan Kolar” sa domom učenika, Bački Petrovac
  11. Gimnazija, Novi Kneževac
  12. Gimnazija, Paraćin
  13. Gimnazija "Branko Radičević", Stara Pazova
  14. Gimnazija i ekonomska škola "Branko Radičević", Kovin
  15. Gimnazija i ekonomska škola „Svetozar Miletić“, Srbobran
  16. Hemijsko-tehnološka škola, Vranje
  17. Mašinska škola „Pančevo“, Pančevo
  18. Medicinska škola „Dr Izabel Emsli Haton“, Vranje
  19. Muzička škola "Konstantin Babić", Kladovo
  20. Muzička škola „Stevan Mokranjac“, Požarevac
  21. OOŠ  „Adi Endre“, Mali Iđoš
  22. OOŠ “Vladislav Ribnikar”, Beograd
  23. OŠ „2. oktobar“ - ekološka sekcija, Zrenjanin
  24. OŠ “22. oktobar”, Bački Monoštor
  25. OŠ “22. decembar”, Loznica, Čačak
  26. OŠ „8 septembar“, Pirot
  27. OŠ „9. srpska brigada“’, Boljevac
  28. OŠ „Arsenije Loma“, Rudnik
  29. OŠ ’’Bora Radić’’, Bavanište
  30. OŠ "Borislav Pekić", Beograd
  31. OŠ "Boško Palkovljević Pinki", Batajnica
  32. OŠ "Branko Radičević", Bujanovac
  33. OŠ „Branko Radičević“, Novi Sad
  34. OŠ "Branko Radičević", Kruševac
  35. OŠ „Branko Radičević“, Odžaci
  36. OŠ „Branko Radičević“, Uljma
  37. OŠ „Braća Grulović“, Beška
  38. OŠ „Braća Novakov“, Silbaš
  39. OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Banatska Topola
  40. OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Vrbas
  41. OŠ „Čegar“, Niš
  42. OŠ „D. T. Kaplar“, Knjaževac
  43. OŠ „Desanka Maksimović“, Gornji Milanovac
  44. OŠ „Desanka Maksimović“, Kovin
  45. OŠ "Desanka Maksimović", Požarevac
  46. OŠ „Desanka Maksimović“, Zaječar
  47. OŠ "Despot Stefan", Gornji Stepoš
  48. OŠ “Dimitrije Tucović”, Čajetina
  49. OŠ "Dimitrije Tucović", IO Zlatibor
  50. OŠ „Dositej Obradović“, Opovo
  51. OŠ “Dositej Obradović”, Požarevac
  52. OŠ „Dositej Obradović“, Sombor
  53. OŠ “Dragan Lukić”, Novi Beograd
  54. OŠ "Dragomir Marković", Kruševac
  55. OŠ "Drinka Pavlović", Beograd
  56. OŠ "Dubrava", Knjaževac
  57. OŠ "Dule Karaklajić", Lazarevac
  58. OŠ „Đorđe Simeonović“, Podgorac
  59. OŠ „Đura Jakšić“, Kovin
  60. OŠ „Đura Jakšić“, Oreškovica
  61. OŠ „Đura Jakšić’’, Sumrakovac
  62. OŠ ’’Đura Filipović’’, Pločica
  63. OŠ „Filip Filipović“,Čačak
  64. OŠ „Gligorije Popov“, Rusko selo
  65. OŠ „Heroj Janko Čmelik“, Stara Pazova
  66. OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Subotica
  67. OŠ „Ivo Andrić“, Pranjani
  68. OŠ „Ivo Lola Ribar“, Novi Sad
  69. OŠ „Jan Čajak“, Bački Petrovac
  70. OŠ "Josif Marinković", Novi Bečej
  71. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Kovin
  72. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ - Biološka sekcija "Pužići", Srbobran
  73. OŠ "Jovan Šerbanović", Ranovac
  74. OŠ "Jozef Marčok Dragutin", Gložan
  75. OŠ "Jožef Atila", Novi Sad
  76. OŠ „Karađorđe“, G. Matejevac, Niš
  77. OŠ „Knez Sima Marković“, IO Veliki Borak, Barajevo
  78. OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar
  79. OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“, Zaječar
  80. OŠ „Majšanski Put“, Subotica
  81. OŠ „Matko Vuković“, Subotica
  82. OŠ „Marija Bursać“, Zemun
  83. OŠ "Marija Trandafil", Veternik, Novi Sad
  84. OŠ „Mihajlo Pupin“, Zemun
  85. OŠ „Mika Antić“, Niš
  86. OŠ „Milica Pavlović“, Čačak
  87. OŠ "Milivoj Omorac", Iđoš
  88. OŠ ''Miloje Čiplić'', Novi Bečej
  89. OŠ „Milosav Stiković“, Grupa Mašta, Prijepolje
  90. OŠ "Miloš Crnjanski", Subotica
  91. OŠ "Miša Stojković", Gaj
  92. OŠ "Mladost", Knjaževac
  93. OŠ "Momčilo Nastasijević", Gornji Milanovac
  94. OŠ “Nada Purić”, Valjevo
  95. OŠ "Nebojša Jerković", Buđanovci
  96. OŠ "Nikola Tesla", Lipar
  97. OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor
  98. OŠ „Njegoš“, Niš
  99. OŠ "Olga Milošević", Smederevska Palanka
  100. OŠ "Paja Marganović", Deliblato
  101. OŠ „Petefi Šandor“, Bečej
  102. OŠ „Petar Kočić“, Zemun
  103. OŠ „Petar Leković“, Požega
  104. OŠ „Petar Petrović Njegoš“, Vrbas
  105. OŠ „Radivoj Popović“, Zemun
  106. OŠ "Ratko Mitrović", Čačak
  107. OŠ "Sava Maksimović", Mramorak
  108. OŠ "Sava Šumanović", Erdevik
  109. OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
  110. OŠ „Sever Đurkić“, Bečej
  111. OŠ "Simeon Aranički", Stara Pazova
  112. OŠ „Sonja Marinković", Subotica
  113. OŠ „Stari Grad“,Beograd
  114. OŠ “Stefan Nemanja” – muzička sekcija, Niš
  115. OŠ „Stevan Sinđelić“, Beograd
  116. OŠ ”Stevan Sremac” IO “11. novembar“, Senta
  117. OŠ „Sveti Sava“, Gornji Milanovac
  118. OŠ „Sveti Sava“, Čačak
  119. OŠ “Svetozar Marković”, Bačko Gradište
  120. OŠ „Šamu Mihalj“ Bečej
  121. OŠ "Takovski ustanak", Takovo
  122. OŠ "Vera Miščević", Belegiš
  123. OŠ “Vladimir Nazor“, Beogad
  124. OŠ “Vladislav Petković Dis”, Beograd
  125. OŠ „Vojvoda Stepa“, Beograd
  126. OŠ „Vožd Karađorđe“, Jakovo
  127. OŠ „Vuk Karadžić“ - novinarska sekcija, Kladovo
  128. OŠ "Vuk Karadžić" - sekcija Mladih rendzera, Donji Milanovac
  129. OŠ "Vuk Karadžić", Bačko Dobro Polje
  130. OŠ „Vuk Karadžić“, Knjaževac
  131. OŠ “Vuk Karadžić”, Vranje
  132. OŠ „Vuk Karadžić“, IO Moravac
  133. OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  134. OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Beograd
  135. OŠ "Žarko Zrenjanin", Banatsko Novo Selo
  136. OŠ "Žarko Zrenjanin", Gospođinci
  137. OŠ "Žarko Zrenjanin", Maglić
  138. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Novi Sad
  139. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Skorenovac
  140. OŠ "Žarko Zrenjanin", Zrenjanin
  141. OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“, Nadalj
  142. OŠ „Živko Ljujić“, Nova Varoš
  143. Pevčko društvo " Sveti Đorđe", Kladovo
  144. PMF – sekcija “dr Sava Petrović”, Niš
  145. Predškolska ustanova "Bambi", Opovo
  146. Predškolska ustanova „Dragoljub Udicki“, Kikinda
  147. Predškolska ustanova "Kolibri", Bač
  148. Predškolska ustanova „Radost“, Čajetina
  149. Predškolska ustanova „Radosno detinjstvo“, Novi Sad
  150. Predškolska ustanova Dečiji vrtić “Ljubica Vrebalov”, Požarevac
  151. Predškolska ustanova Zrenjanin, Zrenjanin
  152. Prehrambeno ugostiteljska skola, Čačak
  153. Politehnička škola, Požarevac
  154. Poljoprivredna škola "Šumatovac", Aleksinac
  155. Poljoprivredna škola sa domom učenika "Ljubo Mićić“, Požega
  156. Poljoprivredna škola sa domom učenika “Sonja Marinković”, Požarevac
  157. Srednja mašinska škola, Novi Sad
  158. Srednja stručna škola “Branko Radičević”, Ruma
  159. Srednja stručna škola „Sveti Sava“, Bujanovac
  160. Srednja stručna škola „Vasa Pelagić“, Kovin
  161. Srednja škola „Nikola Tesla“, Boljevac
  162. Srednja tehnička škola “Milenko Brzak Uča”, Ruma
  163. Srednja tehnička škola, Zaječar
  164. ŠOSO „Veselin Nikolić“, Kruševac
  165. Tehnička škola "Ivan Sarić", Subotica
  166. Tehnička škola sa domom učenika, Apatin
  167. Tehnička škola GSP, Beograd
  168. Tehnička škola Loznica, Loznica
  169. Tehnička škola Požega, Požega
  170. Učenički parlament Šabačke gimnazije, Šabac
  171. Visoka škola primenjenih strukovnih studija, Vranje
  172. Vrtić “Narcis”, Zlatibor 

Organizacije civilnog društva

Samo zajedno možemo da promenimo stvari. Ove godine, u Sat za našu planetu su se uključile sledeće organizacije civilnog društva:
  1. 33. skautski odred "Sveti Gerard", Bačka Topola
  2. Aarhus centar južne i istočne Srbije, Niš
  3. Akademski kulturni klub, Bor
  4. Arhus centar, Subotica
  5. Capoeira Angola Center Srbija, Beograd
  6. Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR), Subotica
  7. Ci-Fi centar, Senta
  8. Centar za građanske aktivnosti, Bački Monoštor
  9. Centar za održivu budućnost "Zelena zona", Knjaževac
  10. Centar za unapređenje životne sredine, Beograd
  11. Crveni krst Srbije
  12. Crveni krst Boljevac
  13. Crveni krst Kruševac
  14. Crveni krst Kula
  15. Crveni krst Malo Crniće
  16. Crveni krst Negotin
  17. Crveni krst Savski Venac
  18. Crveni krst Velika Plana
  19. Crveni krst Vladimirci
  20. Društvo istraživača ‚‚Vladimir Mandić Manda'' , Valjevo
  21. Društvo za obnovljive izvore energije Srednje tehničke škole  „Mihajlo Pupin“, Kula
  22. Društvo mladih istraživača, Bor
  23. GM EKO Balans, Gornji Milanovac
  24. Eko klub Željin, Aleksandrovac
  25. Ekološka mreža Zeleni krug, Vršac
  26. Ekolosko drustvo “Arkus”, Bačka Topola
  27. Ekološko udruđenje “Avalon”, Vršac
  28. Ekološki pokret Beška, Beška
  29. Ekološki pokret “Dunav”, Belegiš
  30. Ekoloski pokret, Odžaci
  31. Ekološki pokret, Vrbas
  32. Ekološko udruženje fanova kampova, Kragujevac
  33. Evropski Omladinski centar Vojvodine, Novi Sad / Subotica
  34. FFC-Film Fan Club, Sokobanja
  35. Inicijativa mladih Hocu! Mogu!, Donji Milanovac
  36. Kancelarija za mlade, Bajina Bašta
  37. Kancelarija za mlade, Bečej
  38. Kancelarija za mlade, Bela Crkva
  39. Kancelarija za mlade, Kruševac
  40. Kancelarija za mlade, Pančevo
  41. Kancelarija za mlade opštine Medijana, Niš
  42. Klimatski forum
  43. Mreža razvojnih inicijativa "LOGOSFERA", Bajina Bašta
  44. Neformalna grupa "Ekopokretači", Beograd
  45. Odred izviđača „10. oktobar“, Velika Plana
  46. Odred izviđača “15. maj”,Velika Plana
  47. Odred izviđača „Bajina Bašta“, Bajina Bašta
  48. Odred Izviđača "Boško Đuričić", Jagodina
  49. Odred izviđača „Car Lazar“, Kruševac
  50. Odred izviđača „Đorđe Simeonović“, Zaječar
  51. Odred izviđača „Josif Pančić“, Niš
  52. Odred izviđača "Lazar Bibić", Šid
  53. Odred izviđača "Lola", Niš
  54. Odred izviđača „Mlava“, Petrovac na Mlavi
  55. Odred izviđača “Morava”, Trnovča
  56. Odred izviđača „Vasa Čarapić“, Beograd
  57. Odred izviđača "Vera Blagojević", Šabac
  58. Odred izviđača „Radomir Jovanović-Čoče“, Bor
  59. Odred izviđača „Žarko Zrenjanin-Uča”, Bela Crkva
  60. Odred Izviđača NH Miodrag Milovanovic Lune, Beograd
  61. Odred izviđaca porečana "Savski čivijaši", Šabac
  62. Omladina JAZAS-a, Zaječar
  63. Omladinski Kišobran, Šabac
  64. Pokret za zaštitu i negovanje reke Bosut, Batrovci
  65. Pozorišni Klub Izlog Ideja, Bačka Topola
  66. Stalna konferencija gradova i opština
  67. Studentaka unija Srbije
  68. Studentski centar „Bor“- Studentski dom, Bor
  69. Strudentski parlament Tehničkog fakulteta Bor
  70. Timočki omladinski centar, Zaječar
  71. Udruženje "AgroLogistic", Dolovo
  72. Udruženje „Aktiv“, Kosovska Mitrovica
  73. Udruženje "AŠC", Subotica
  74. Udruženje “Cefix”, Vršac
  75. Udruženje „EkoEnergija“, Kragujevac
  76. Udruženje „Eko mreža“, Kragujevac
  77. Udruženje “Gea”, Vršac
  78. Udruženje "Most na suvom", Zrenjanin
  79. Udruženje "Origo", Bačka Topola
  80. Udruženje „Prostor Centar Ekološke misli“, Niš
  81. Udruženje „Refugijum“, Novi Sad
  82. Udruženje “RomanoKrlo”, Vršac
  83. Udruženje "SMART", Nova Varoš
  84. Udruženje “Stanište”, Vršac
  85. Udruženje "Za naše Vranje", Vranje
  86. Udruženje „ZooPlanet“, Niš
  87. Udruženje akcijaša "Sava Munćan", Bela Crkva
  88. Udruženje građana "BIOS", Bajina Bašta
  89. Udruženje građana „Ekobečej“, Bečej
  90. Udruženje građana „Eco family“, Novi Pazar
  91. Udruženje građana „Eko zona Kovin“, Kovin
  92. Udrućenje građana “Entuzijasti Kučeva”, Kučevo
  93. Udruženje građana “Grupa Kobra”, Niš
  94. Udruženje građana „Locator“, Senta
  95. Udruženje građana “Novosadska biciklistička inicijativa“, Novi Sad
  96. Udruženje građana “Podunav”, Bački Monoštor
  97. Udruženje građana "Ruža na Begeju", Zrenjanin
  98. Udruženje građana "Somborska inicijativa", Sombor 
  99. Udruženje građana „Studio 5“, Bački Monoštor
  100. Udruženje građana „Ulice za bicikliste“, Beograd
  101. Udruženje građana „Zdrava planeta“, Leskovac
  102. Udruzenje ekologa "EKOS", Gložan
  103. Udruženje ljubitelja prirode „DIVLJINA“, Kladovo
  104. Udruženje mladih "IdejNet klub", Kruševac
  105. Udruženje romsko-srpskog prijateljstva „STABLO", Kragujevac
  106. Udruženje za unapređenje životne sredine i javnih prostora "EKO-PLANERI", Bajina Bašta
  107. VAKUM (Valjevska kulturna mreza), Valjevo
  108. Valjevska gimnazija
  109. Volonterski centar Čoka, Čoka
  110. Volonterski centar, Niš

U Sat za našu planetu su se uključili i:
  1. Američki kutak, Novi Sad
  2. Balkanrock, Niš
  3. Bar “Life”, Knjaževac
  4. Bend “Fillius”, Bela Crkva
  5. Članovi Recan fondacije za reciklažu limenki za piće, Beograd
  6. Dečiji hor „Kolibri“, Beograd
  7. Ekološka kancelarija, Gornji Milanovac
  8. Kancelarija za evropske integracije, Beograd
  9. Kafe „MIS“, Kovin
  10. Kafić „Chill out“, Nadalj
  11. Kulturni centar, Novi Sad
  12. Kulturni centar, Užice
  13. Manastir Svetog Prohora Pčinjskog, Vranje
  14. Marko Subotin (fotograf), Novi Sad
  15. Omladinski savez opštine Velika Plana
  16. STR „Linea Still“, Bačko Dobro Polje
  17. UO „Maka Mara“, Užice
  18. UO „Ribolovac“, Užice
  19. UO „Vremeplov“,Užice
  20. UO „Kuća čaja“, Užice
  21. Vatreni ples (Latica Cvetić), Novi Sad

Kompanije, institucije i zaštićena područja

Podršku akciji "Sat za našu planetu" su pružili i:
  1. Ball Packaging Europe, Beograd
  2. Banca Intesa, Beograd
  3. Chapter4
  4. Cleeche
  5. Cineplexx Cinemas
  6. Coca-Cola Sistem
  7. Dan u Beogradu
  8. Delhaize Serbia
  9. DM
  10. Eurobank Srbija
  11. Francuski institut u Srbiji 
  12. Hotel Hyatt Regency, Beograd
  13. Hotel Moskva, Beograd
  14. Hotel Radisson Blu Old Mill, Beograd
  15. Ikea
  16. JP Srbijašume
  17. JP Vojvodinašume
  18. Leo Burnett, Beograd
  19. Mercator S
  20. Ninamedia
  21. Poslovi.infostud.com
  22. Privredna komora Beograda
  23. Picard doo 
  24. Radijus Vektor
  25. Ringier Axel Springer Serbia
  26. RTS
  27. Shareberry
  28. Telenor
  29. Tetrapak
  30. Turistička organizacija Pančevo
  31. Turistička organizacija Majdanpek
  32. Turistička organizacija Senta
  33. Turistička organizacija Zlatar
  34. TC “Delta City”, Beograd
  35. UK Parobrod, Beograd
  36. Victoria Group
  37. Vojvođanska Banka, Novi Sad
  38. Železnice Srbije 

Zaštićena područja:
  1. NP „Đerdap“, Donji Milanovac
  2. NP „Tara“, Bajina Bašta
  3. PIO “Dolina Pčinje, Vranje
  4. SRP "Kraljevac", Deliblato