Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije



Ovde ćemo tokom akcije objavljivati koji gradovi i opštine su se do sada priključili ovogodišnjoj akciji, tako što će isključiti javnu ili dekorativnu rasvetu 19. marta 2016. godine, od 20:30 do 21:30.

Beograd
Stari dvor
Dom Narodne skupštine
Kalemegdanska tvrđava
Spomenik Pobedinku
Spomenik knezu Mihailu (Trg Republike)
Kula Nebojša
Hram Svetog Save
Crkve Svetog Marka i Ruska
Etnografski muzej
Muzej Nikole Tesle
Most na Adi
Brankov most
Novi železnički most
Stari savski most
Konak Kneginje Ljubice
Palata Albanija
Gradska opština Savski venac
Poslovni prostor Savski venac
Opštinska zgrada Savski venac
Dečji kulturni centar „Majdan“ Savski venac
Avalski toranj
Poslovni centar Ušće
Institut za transfuziju krvi Srbije
Zgrada Predsedništva
Zgrada Vlade
Zgrada Doma Narodne Skupštine
Zgrada Vrhovnog kasacionog suda
Zgrada Ministarstava
Zgrada Ministarstva finansija
Zgrada Ustavnog suda
Zgrada Visokog saveta sudstva
Zgrade Uprave za zajedničke poslove republičkih organa
Palata na Novom Beogradu
Fakultet za primenjenu ekologiju Futura, Univerzitet Singidunum
Ekonomska škola “Nada Dimić”
OŠ "Boško Palkovljević Pinki“
OŠ “Gavrilo Princip”
OŠ “Dragan Lukić”
OŠ "Drinka Pavlović"
OŠ “France Presern”
OŠ „Marija Bursać“, Beograd
OŠ “Miroslav Antić”, Beograd
OŠ „Mihajlo Pupin“, Zemun
OŠ “Montesori”, Beograd
OŠ “Rade Drainac”, Borča
OŠ „Knez Sima Marković“, IO Veliki Borak, Barajevo
OŠ “Kralj Petar II Karađorđević
OŠ „Stevan Sinđelić“
OŠ “Vladislav Ribnikar”
OŠ “Vladimir Nazor“
OŠ „Vojvoda Stepa“
Predškolska ustanova “Meda”
Srednja škola za ekonomiju pravo i administraciju
Tehnička škola GSP
Tehnička škola Železnik
Geodetsko tehnička škola
Jasle i vrtić Sveta Petka
Jasle i vrtić Pčelica
Jasle i vrtić Kralj Petar Prvi
Jasle i vrtić Kraljica Marija
Jasle i vrtić Carica Milica
Jasle i vrtić Grofica Olga
Jasle i vrtić Jelena Anžujska
Vrtić Anđelak
Vrtić Duga
Vrtić Princeza Olivera
Vrtić Venčić
Chartwel International School
Upravna zgrada Opštine Vračar
JP „Poslovni prostor Vračar“
Biznis centar GO Savski venac
Policijska stanica Zvezdara
Zvezdara teatar
Sportski centar “Olimp”
Bolnica za plućne bolesti i tuberkulozu
GO Surčin
JP Surčin
JP Surčin-Gas
JP Agrar
JP za informisanje
JP za turizam
JP za sport i rekreaciju
MZ Veliki Mokri Lug
MZ « Zeleni venac »
MZ « Gavrilo Princip »
MZ « Slobodan Penezić-Krcun »
MZ « Zapadni Vračar »
MZ « Stevan Filipović »
MZ « Vojvoda Mišić »
MZ « Topčidersko brdo-Senjak »
MZ « 4.juli »
MZ «Dedinje»

Gradovi i opštine širom Srbije

Gradovi i opštine koji su se uključili u kampanju navedeni su po abecednom redu:
  1. Aleksinac
Poljoprivredna škola “Šumatovac”
Lokalna samouprava
  1. Alibunar
Zgrаdа Opštine Alibunar u Alibunaru
Zgrаdа Skupštine opštine Alibunаr
Mesne zаjednice u svim nаseljimа opštine
Biblioteke u Alibunаru, Bаnаtskom Kаrlovcu i Vlаdimirovcu
  1. Bač
JKP Tvrđava
Radio Bačka
NB "Vuk Karadžić Bač
JP SRC "Bačka tvrđava"
Opštinska uprava
Bač, Selenča, Vajska, Bođani, Plavni i Bačko Novo Selo
  1. Bačka Topola
Rimokatolička crkva
Pozorišni klub Izlog ideja
  1. Bački Petrovac
Zgrada Opštine
Javna rasveta u ulici M.Tita
Rasveta u ulicama Svatoplukova i Kvačalova
Gimnazija “Jan Kolar” sa domom učenika
Evangelistička crkva
Biblioteka u Bačkom Petrovcu
Direkcija za izgradnju
Kancelarija za mlade
OŠ „Jan Čajak“
  1. Bajina Bašta
Opština
JP “Nacionalni park Tara”
  1. Bački Monoštor
Zgrada MZ Bački Monoštor
OŠ „22. Oktobar“
Udruženje Građana „Podunav“
  1. Bačko Gradište
Gašenje ulične rasvete
OŠ “Svetozar Marković”
  1. Bečej
Kafići: "Penny Lane", „Debeli zmaj“, "Tata Brada", "Panorama", „Stage“
Rasveta u centru grada
  1. Bela Crkva
Glavni gradski park
Gradska pijaca
Opštinska uprava
  1. Beočin
Dekorativno svetlo na zgradi SO Beočin
Naselje Cara Dušana
Naselje Kralja Petra I
Naselje Stara Planta
  1. Beška
MZ Beška
OŠ „Braća Grulović“
  1. Boljevac
Javna rasveta na centralnom trgu, ulici Kralja Aleksanra, delu ulice Kneza Miloša i delu ulice Milutina Milankovića
Dečija ustanova
Opština Boljevac
PS Boljevac
Kulturno-obrazovni centar
Sportska hala
OŠ „9.srpska brigade“
OŠ „Đura Jakšić’, Sumrakovac
OŠ „Đorđe Simeonović“, Podgorac
Srednja škola „Nikola Tesla“
Elektrodistribucija Boljevac
  1. Buđanovci
Mesna zajednica
OŠ “Nebojša Jerković”
  1. Bujanovac
Rasveta na glavnom gradskom trgu i u glavnoj ulici
Srednja stručna škola „Sveti Sava“
OŠ „Branko Radičević“
  1. Ćuprija
Lokalna samouprava
  1. Čačak
OŠ „Filip Filipović“
OŠ “Milica Pavlović”
Rasveta praking servisa - JP „Gradac“
Gradska uprava
Prehrambeno ugostiteljska škola
OŠ „Sveti Sava“
  1. Čajetina
Opštinska uprava Čajedina
Turistička organizacija "Zlatibor" Zlatibor
JP "Kulturno sportski centar Čajetina" – sportska dvorana i Dom kulture
Vrtić "Radost", Čajetina
OŠ "Dimitrije Tucović", Čajetina
OŠ "Dimitrije Tucović", IO Zlatibor
  1. Ćićevac
Kulturno-istorijski spomenik “Kula Todora od Stalaća”
Javna rasveta
  1. Dimitrovgrad
Redukovana rasveta u Balkanskoj ulici
Rasveta na svim javnim objektima
OŠ “Hristo Botev”
RTV Caribrod
  1. Donji Milanovac
Javna rasveta u parku
Centar za kulturu i obrazovanje Donji Milanovac
MZ Donji Milanovac
Zgrada NP „Đerdap“
OŠ "Vuk Karadžić"
  1. Gornji Milanovac
GM Eko Balans
Kulturni centar
Rasveta u centru grada
OŠ "Takovski ustanak", Takovo
OŠ „Arsenije Loma“, Rudnik
OŠ "Momčilo Nastasijević"
OŠ „Desanka Maksimović“ i IO Vraćevšnica
OŠ „Sveti Sava“
  1. Ivanjica
Gimnazija Ivanjica
Tehnička škola
Rasveta u centru grada
  1. Iđoš
MZ Iđoš
OŠ "Milivoj Omorac"
  1. Inđija
Zgrada opštine
Kancelarija za mlade
Kulturni centar
Dekorativna rasveta na šetalištu u centru grada
Zeleni savet
OŠ “Petar Kočić” sa izdvojenim odeljenjem u Ljukovu
  1. Jarkovac
OŠ "Veljko Đuričin"
MZ Jarkovac
  1. Kanjiža
Opština
Rasveta na Glavnom gradskom Trgu i u Glavnoj ulici
  1. Kikinda
Rasveta u pešačkoj zoni Gradskog trga
PU „Dragoljub Udicki“, Kikinda
Sekretarijat za zaštitu životne sredine
  1. Kladovo
Centar za kulturu Kladovo
Dom Kulture u Kladovu
Muzička škola "Konstantin Babić"
Pevčko društvo " Sveti Đorđe"
Udruženje ljubitelja prirode “Divljina”
Kreativni studio Putokaz
Udruženje Metronom
  1. Knjaževac
Rasveta pored Svrljiškog Timoka
JP Direkcija za razvoj, urbanizam i izgradnju opštine
  1. Koceljeva
Crkva u naselju Koceljeva
Ulice: Nemanjina, VI Lička, Karađorđeva, Dušanova, Dositejeva, Jovana Cvijića
Produžetak ulice VI Ličke prema M. Bošnjaku
OŠ “Mića Stanojlović”
  1. Kovačica
MZ Kovačića
  1. Kovin
Javna rasveta na platou ispred Centra za kulturu
OŠ ,,Desanka Maksimović"
OŠ „Đura Jakšić“
OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“
Srednja stručna škola „Vasa Pelagić“
Gimnazija i ekonomska škola "Branko Radičević"
OŠ ’’Bora Radić’’, Bavnište
OŠ ’’Đura Filipović’’, Pločica
OŠ „Miša Stojković“, Gaj
OŠ "Sava Maksimović“, Mramorak
OŠ „Žarko Zrenjanin“, Skorenovac
OŠ "Paja Marganović“, Deliblato
OŠ “Predrag Kožić, Dubovac
Rumunska crkva
Udruženje žena “Veliko hrabro srce” Malo Bavanište
  1. Kragujevac
Gradska Uprava
Gradska Uprava za upravljanje projektima, održivi i ravomerni razvoj
Sekretarijat za zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine
Udruženje građana „Eko Energija“
Rasveta na Trgu kod Krsta
Rasveta u Velikom parku
Ulično osvetljenje u ulici Kralja Petra i u pešačkoj zoni
  1. Kraljevo
Zgrada skupštine opštine
Rasveta u centru grada
Ekološki pokret “Ibar”
Rasveta na Trgu Srpskih ratnika i Platou ispred Kulturnog centra Ribnica
JKP “Direkcija za planiranje i izgradnju
OŠ “Čibukovački partizani”
  1. Kruševac
Javna rasveta u ulicama u centralnom delu grada
Muzička škola “Stevan Hristić”
Pomoćnik gradonačelnika za ekologiju održivi razvoj i energetiku- Dragana Milićević
OŠ “Dositej Obradović”
Kancelarija za energetiku, ekologiju i održivi razvoj
Lokalna samouprava
Dom sindikata
Mesne zajednice Dvoranje, Zdravinje, Modriča
Mesna zajednica Konjuh, Školski objekti u Konjuhu (IO u Beloj Vodi, Brajkovcu, Kamenaru)
Domovi kulture u Konjuhu, Beloj Vodi
Zdravstvene ambulante u Konjuhu i Beloj Vodi i crkveni objekti
  1. Kučevo
Gradska rasveta
Opštinska uprava
Dom kulture
Dom zdravlja, dom za stare
Udruženje građana “Entuzijazisti Kučeva”
  1. Lapovo
Isključivanje ulične rasvete u centru grada
  1. Leskovac
Zgrada Skupštine grada
Kulturni centar grada
Zgrada „Osmospratnica“ - sedište Gradskih uprava
Glavna gradska ulica - Bulevar Oslobođenja
Centralni gradski park
Svi gradski trgovi
JP “Direkcija za urbanizam i izgradnju”
Elektrodistribucija Leskovac
  1. Lipar
Rasveta na Domu kulture- seoska biblioteka
OŠ “Nikola Tesla
  1. Malo Crniće
Opstina Malo Crniće
Crveni Krst
  1. Maglić
Mesna zajednica
Direkcija za izgradnju
OŠ “Žarko Zrenjanin”
  1. Majdanpek
Javna rasveta u gradskom parku
  1. Mali Iđoš
Lokalna samouprava
Mesna zajednica
OŠ “Adi Endre”- ekološka sekcija
Ekološko društvo “Grinhed”
Muzička škola iz Bačke Topole, ogranak Mali Iđoš
  1. Mladenovac
OŠ “Sveti Sava”
Opštinska uprava
Spomenik u centru grada, Bista Patrijarha Pavla, spomen česma Crkvenac
  1. Nadalj
Dečiji vrtić "Bubamara"
OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“
MZ Nadalj
  1. Negotin
Javna rasveta na gradskom trgu
Dekorativna rasveta na kulturno - istorijskim spomenicima na Trgu Stevana Mokranjca
Dekorativna rasveta na paviljonu u parku na Trgu Stevana Mokranjca
Rasveta u službenim prostorijama Službe za zaštitu životne sredine
Rasveta u službenim prostorijama Opštinske uprave opštine Negotin
Spomenik Hajduk Veljku Petroviću
Spomenik zahvalnosti francuskom narodu
  1. Nova Varoš
OŠ „ Živko Ljujić“
Zeleni savet
Opštinska uprava
  1. Novi Sad
Gradska Uprava za zaštitu životne sredine
Pokrajinski sekretarijat za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu životne sredine
Saborna crkva
Rimokatolička  crkva ''Imena Marijina“
Petrovaradinska tvrđava
Most „Duga“
Gradska kuća
Srpsko narodno pozorište
Apolo centar
Vojvođanska banka
Američki kutak
OŠ „Branko Radičević“
OŠ „Žarko Zrenjanin“
Srednja mašinska škola
Udruženje „Refugijum“
Univerzitet u Novom Sadu
  1. Novi Pazar
Rasveta u centru grada
Gradsko šetalište
Objekti u vlasništvu grada
Ulice: Stevana Nemanje, 28.Novembra, Trg Isa-Bega Isakovića i deo ulice Prvi maj
Udruženje građana “Ecofamily”
  1. Niš
GO Crveni Krst
Policijska stanica opštine Crveni Krst
Zgrada Uslužnog centra opštine Crveni Krst
Zgrada Kosovske knjige
Zgrada Komunalne inspekcije i projektnog centra
Gradska kuća
Kej na Nišavi
Uprava za komunalne delatnosti sektor energetike
Zgrada Univerziteta
Studentski kulturni centar
Trg Kralja Milana i ostali glavni trgovi
Tvrđavski most
  1. Odžaci
Zgrada Opštinske uprave
Rasveta ispred sedišta Ekološkog pokreta Odžaka
OŠ „Branko Radičević“
  1. Opovo
Opštinska uprava
Opštinska narodna biblioteka
Opštinska galerija
  1. Oreškovica
MZ Oreškovica
OŠ „Đura Jakšić“
  1. Pančevo
Elektrodistribucija Pančevo
Zgrada Gradske uprave grada Pančeva
Dom omladine
JP Gradska stambena agencija
Mesna zajednica Ivanovo
JKP Autotransport
Mesna zajednica Kačarevo
Sekretarijat za zaštitu životne sredine
  1. Petrovac na Mlavi
Dekorativna rasveta u gradu
Opština
Kulturno prosvetni centar
Centar za socijalni rad
Agrarni fonda za razvoj poljoprivrede
Direkcija za omladinu i sport
Crkva Sv. Vaznesenja Gospodnjeg
Zavičajni muzej
Narodna biblioteka
JKP Parking servis
Srednja škola “Mladost”
  1. Pirot
Opštinska uprava Pirot
OŠ „8 septembar“
OŠ „Vuk Karadžić“
OŠ „Dušan Radović“
OŠ „Sveti Sava“
PU „Čika Jova Zmaj“
Gimnazija
Tehnička škola
Ekonomska škola
Mlekarska škola
Srednja stručna škola
ŠOSO Mladost
  1. Plandište
Rasveta u centru naseljenog mesta Plandište
  1. Pranjani
MZ Pranjani
OŠ „Ivo Andrić“
Elektrodistribucija
  1. Senta
Javna rasveta na centralnom Gradskom trgu i okolinim ulicama
Dekorativna rasveta na tornju Gradske kuće
OŠ ”Stevan Sremac” IO “11. novembar“
  1. Silbaš
Mesna zajednica
OŠ “Braća Novakov”
  1. Smederevo
Gradska uprava
Kancelarija za mlade
Rasveta na Gradskom Trgu, Platou ispred crkve i suda
Direkcija za urbanizam, izgradnju i građevinsko zemljište
PU “Naša radost”
Muzička škola „Kosta Manojlović“
Tehnička škola Smederevo - ZOPS026 medijska sekcija,
Udruženje umetnika i ljubitelja umetnosti Mirjana Marjanović
  1. Sombor
Ulica Kralja Petra prvog - javna rasveta
Udruženje građana „Natura“
Udruženje građana “Somborska Inicijativa”
Zgrada „ Stare gradske kuće“ – dekorativna rasveta
OŠ „Nikola Vukićević
“OŠ „Dositej Obradović“
Zgrada „Županije“ - dekorativna rasveta
Trg Cara Uroša - javna rasveta
Trg Sv. Đorđa - javna rasveta
JP Direkcija za izgradnju grada Sombora
  1. Srbobran
Dekorativna rasveta u Zmaj Jovinoj ulici,  
Dekorativna rasveta na Trgu Slobode,
Dekorativna rasveta na zgradi opštine Srbobran
Dekorativna rasveta kod „Žutog bunara“
Direkcija za urbanizam i izgradnju
JKP “Graditelj” Srbobran
  1. Sremski Karlovci
Saborna crkva
Patrijaršijski dvor
Bogoslovija
Katolička crkva
Gimnazija
Magistrat
SRC „Dvorska bašta“
Objekat “Vidikovac”
  1. Stara Pazova
Rasveta u centru grada i gradski Trg
Gimnazija "Branko Radičević“
OŠ "Simeon Aranički”
OŠ „Heroj Janko Čmelik“
Kancelarija za mlade
Ekonomsko-trgovinska škola ’’Vuk Karadžić’’
Dekorativna rasveta na Trgu u Staroj Pazovi
  1. Sokobanja
Opština
  1. Subotica
Gradska Kuća
Sekretarijat za poljoprivredu i zaštitu životne sredine
Biblioteka
Plava Fontana
Spomenik Cara Jovana Nenada
Spomenik- Trg Žrtvama Fašizma
Ulaz ispred Otvorenog Univerziteta
Šetalište Prozivka
Gradski Muzej
Sportski tereni
OŠ „Majšanski Put“
OŠ „Sečenji Ištvan“
Pozorište Jadran
  1. Surdulica
Rasveta u ulici Kralja Petra I,
Gradska biblioteka „Radoje Domanović“
Gradski park
Gradski centar ulica Kralja Petra Prvog
HE “Vlasina”
OŠ „Jovan Jovanvić Zmaj“
OŠ „Vuk Karadžić“
Tehnička škola „Nikola Tesla“
Gimnazija (Poljoprivredno-šumarska škola „Josif Pančić”)
  1. Topola
Crkva Svetog Đorđa na Oplencu
Zadužbina Kralja Petra I Karađorđevića
  1. Temerin
MZ Temerin: rasveta u delovima ulice JNA i Bostan
MZ Staro Đurđevo: deo ulice Gavrila Principa, Boračka ulica i deo ulice Đura Jakšić
MZ Sirig: rasveta na zgradi MZ i u ulici Kralja Petra I
MZ Bački Jarak: ulica Slavko Rodić
OŠ “Petar Kočić”
OŠ “Kokai Imre”
OŠ “Slavko Rodić”
  1. Trstenik
Osvetljenje fasade Opštine
Osvetljenje fasade Crkve i fasade zvonika
EPS Trstenik
JP Putevi Majdanpek
JP za građevinsko zemljište
  1. Užice
Reflektori na Starom gradu
Dekorativna rasveta na Gradskoj kući
Zeleni savet
  1. Valjevo
Grad Valjevo
Direkcija za urbanizam
Društvo istraživača “Vladimir Mandić- Manda”
Prostor od ulice Vuka Karadžiča do Centra za kulturu
BID zona,
Trgovačka zona,
Knez Miloševa ulica
Park preko puta Centra za kulturu
  1. Velika Krsna
Mesna zajednica
OŠ “Bisa Simić”
  1. Velika Plana
Svetla oko centralne fontane preko puta zgrade Opštine
Dom Omladine
CZK „Masuka“
Opštinski sud
Kulturni centar
OŠ “Karađorđe”
  1. Vranje
Rasveta na gradskom Trgu
  1. Veliko Gradište
Upravna zgrada opštine Veliko Gradište
Biblioteka “Vuk Karadžić”
Kulturni centar Vlastimir Pavlović Carevac
Narodni muzej Veliko Gradište
Narodna biblioteka
Sportski centar
Turistička organizacija opštine
Srednja škola Veliko Gradište
  1. Vrnjačka Banja
Cela Promenada
Plato kod Putnika
Centralna parkovska banjska zona
Potez oko termalnog izvora jezero (Slatinska ulica)
Japanski vrt (deo ulice Jovana Cvijića)
Delovi Kruševačke i Kraljevačke ulice
Bulevar srpskih ratnika
  1. Vršac
Uična rasveta
Dom omladine
Katedrala
  1. Zaječar
Javna rasveta na Trgu Oslobođenja
OŠ „Desanka Maksimović“
OŠ „Ljuba Nešić“
OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“
Srednja tehnička škola
Timočki omladinski centar
Lokalna samouprava
  1. Zrenjanin
OŠ “Petar Petrović Njegoš”
Gradska uprava grada Zrenjanina
Narodna biblioteka „Žarko Zrenjanin“
Narodno pozorište„Toša Jovanović“
Narodni muzej
Pravoslavna crkva
Rimokatolička crkva
Hotel „Vojvodina“
Vodotoranj (najviša zgrada u centru)
Galerija
OŠ „2. oktobar“ – ekološka sekcija
  1. Žitkovac
MZ Moravac
OŠ „Vuk Karadžić“, IO Moravac
  1. Šid
Javna rasveta u glavnoj ulici u Šidu
Lokalna samouprava
Elektrodistribucija Sremska Mitrovica

Škole

Sat za našu planetu do sada je podržao veliki broj škola širom Srbije. Prijavile su se:
  1. Geodetsko tehnička škola, Beograd
  2. Gimnazija "Branko Radičević", Stara Pazova
  3. Gimnazija, Ivanjica
  4. Gimnazija “Jan Kolar” sa domom učenika, Bački Petrovac
  5. Gimnazija, Šilovo-Gnjilane
  6. Gimnazija, Paraćin
  7. Gimnazija “Svetozar Marković”, Subotica
  8. Gimnazija, Sremski Karlovci
  9. Gimnazija “Uroš Predić”, Pančevo
  10. Gimnazija i ekonomska škola "Branko Radičević", Kovin
  11. Dečiji vrtić "Bubamara", Nadalj
  12. Dečiji vrtić “Mali talenti”, Subotica
  13. Ekonomska škola “Bosa Milićević”, Subotica
  14. Ekonomska škola "Nada Dimić”, Zemun
  15. ETŠ “Nikola Tesla”, Pančevo
  16. Ekonomski fakultet, Subotica
  17. Ekonomsko trgovinska škola, Požarevac
  18. Ekonomsko-trgovinska škola ’’Vuk Karadžić’’, Stara Pazova
  19. Fakultet za primenjenu ekologiju Futura, Univerzitet Singidunum, Beograd
  20. Kreativna školica za decu ZIBILIBI, Vršac
  21. Muzički centar “Zvončići”, Vršac
  22. Muzička škola „Stevan Hristić”, Kruševac
  23. Muzička škola „Kosta Manojlović“, Smederevo
  24. Muzička škola "Konstantin Babić", Kladovo
  25. Muzička škola „Stevan Mokranjac“, Požarevac
  26. Muzička škola “Josip Slavenski”, Beograd
  27. Muzička škola, Subotica
  28. Muzička škola, Zrenjanin
  29. OŠ “8. septembar”, Pirot
  30. OŠ „9. srpska brigada“’, Boljevac
  31. OŠ “22. oktobar”, Bački Monoštor
  32. OŠ “Avram Mrazović”, Sombor
  33. OŠ  „Adi Endre“, Mali Iđoš
  34. OŠ “Aksentije Maksimović”, Dolovo
  35. OŠ "Aleksa Šantić", Bođani
  36. OŠ "Aleksa Šantić", Vajska
  37. OŠ „Arsenije Loma“, Rudnik
  38. OŠ “Bisa Simić”, Velika Krsna
  39. OŠ “Bora Stanković, Koretište-Gnjilane
  40. OŠ ’’Bora Radić’’, Bavanište
  41. OŠ “Borislav Petrov Braca”, Pančevo
  42. OŠ "Boško Palkovljević Pinki", Batajnica
  43. OŠ “Brana Pavlović”, Konjuh
  44. OŠ "Branko Radičević", Bujanovac
  45. OŠ „Branko Radičević“, Novi Sad
  46. OŠ „Branko Radičević“, Odžaci
  47. OŠ „Braća Grulović“, Beška
  48. OŠ „Braća Novakov“, Silbaš
  49. OŠ “Vožd Karađorđe”, Leskovac
  50. OŠ „Dr Boško Vrebalov“, Melenci
  51. OŠ “Čibukovački partizani”, Kraljevo
  52. OŠ “Danilo Zelenović”, Sirig
  53. OŠ „Desanka Maksimović“, Gornji Milanovac
  54. OŠ „Desanka Maksimović“, Kovin
  55. OŠ "Desanka Maksimović", Požarevac
  56. OŠ „Desanka Maksimović“, Zaječar
  57. OŠ “Dimitrije Tucović”, Čajetina
  58. OŠ "Dimitrije Tucović", IO Zlatibor
  59. OŠ “Dositej Obradović”, Kruševac
  60. OŠ “Dositej Obradović”, Požarevac
  61. OŠ „Dositej Obradović“, Sombor
  62. OŠ “Dragan Lukić”, Novi Beograd
  63. OŠ "Drinka Pavlović", Beograd
  64. OŠ “Gavrilo Princip”, Beograd
  65. OŠ „Đorđe Simeonović“, Podgorac
  66. OŠ "Dule Karaklajić", Lazarevac
  67. OŠ “Đura Daničić”, Beograd
  68. OŠ „Đura Jakšić“, Kovin
  69. OŠ „Đura Jakšić“, Oreškovica
  70. OŠ „Đura Jakšić’’, Sumrakovac
  71. OŠ ’’Đura Filipović’’, Pločica
  72. OŠ „Filip Filipović“,Čačak
  73. OŠ “France Presern”, Beograd
  74. OŠ „Heroj Janko Čmelik“, Stara Pazova
  75. OŠ „Hristo Botev”, Dimitrovgrad
  76. OŠ „Ivo Andrić“, Pranjani
  77. OŠ “Ivo Lola Ribar”, Plavna
  78. OŠ “Ivo Lola Ribar”, Sombor
  79. OŠ „Jan Čajak“, Bački Petrovac
  80. OŠ “Jan Kolar”, Selenča
  81. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Kovin
  82. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Novi Sad
  83. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Kamenica
  84. OŠ “Jovan Mikić”, Subotica
  85. OŠ "Jovan Šerbanović", Ranovac
  86. OŠ “Karađorđe”, Velika Plana
  87. OŠ „Knez Sima Marković“, IO Veliki Borak, Barajevo
  88. OŠ “Kokai Imre”, Temerin
  89. OŠ “Kralj Petar II Karađorđević”, Beograd
  90. OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar
  91. OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“, Zaječar
  92. OŠ „Majšanski Put“, Subotica
  93. OŠ „Marija Bursać“, Beograd
  94. OŠ "Mića Stanojlović", Koceljeva
  95. OŠ „Mihajlo Pupin“, Zemun
  96. OŠ "Milivoj Omorac", Iđoš
  97. OŠ „Milica Pavlović“, Čačak
  98. OŠ “Miroslav Antić”, Beograd
  99. OŠ „Milosav Stiković“, Grupa Mašta, Prijepolje
  100. OŠ "Miša Stojković", Gaj
  101. OŠ "Momčilo Nastasijević", Gornji Milanovac
  102. OŠ “Montesori”, Beograd
  103. OŠ “Moše Pijade”, Bačko Novo Selo
  104. OŠ "Nebojša Jerković", Buđanovci
  105. OŠ "Nikola Tesla", Lipar
  106. OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor
  107. OŠ "Olga Milošević", Smederevska Palanka
  108. OŠ “Olga Petrov”, Banatski Brestovac
  109. OŠ "Paja Marganović", Deliblato
  110. OŠ “Petar Kočić” sa isturenim odeljenjem u Ljukovu, Inđija
  111. OŠ “Petar Kočić”, Temerin
  112. OŠ “Petar Petrović Njegoš, Gornje Kusce-Gnjilane
  113. OŠ „Petar Petrović” Njegoš, Zrenjanin
  114. OŠ ,,Predrag Kožić'', Dubovac
  115. OŠ “Rade Dodić”, Milutovac
  116. OŠ “Rade Drainac”, Beograd
  117. OŠ "Sava Maksimović", Mramorak
  118. OŠ "Simeon Aranički", Stara Pazova
  119. OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
  120. OŠ “Slavko Rodić”, Bački Jarak
  121. OŠ ”Stevan Sremac” IO “11. novembar“, Senta
  122. OŠ „Stevan Sinđelić“, Beograd
  123. OŠ “Stefan Nemanja” – muzička sekcija, Niš
  124. OŠ “Strahinja Popović”, Dvorane
  125. Srednja hemijska škola “Lazar Nešić”, Subotica
  126. Srednja stručna škola „Sveti Sava“, Bujanovac
  127. OŠ „Sveti Sava“, Gornji Milanovac
  128. OŠ “Sveti Sava”, Čitluk
  129. OŠ „Sveti Sava“, Čačak
  130. OŠ “Sveti Sava”, Mladenovac
  131. OŠ “Sveti Sava”, Paralovo-Gnjilane
  132. OŠ „Sveti Sava“, Pirot
  133. OŠ “Sveti Sava“, Subotica
  134. OŠ “Svetozar Marković”, Bačko Gradište
  135. OŠ "Takovski ustanak", Takovo
  136. OŠ "Veljko Đuričin", Jarkovac
  137. OŠ “Vladislav Ribnikar”, Beograd
  138. OŠ „Vojvoda Stepa“, Beograd
  139. OŠ “Vuk Karadžić, Bač
  140. OŠ "Vuk Karadžić", Donji Milanovac
  141. OŠ „Vuk Karadžić“, IO Moravac
  142. OŠ “Vuk Karadžić, Kruševac
  143. OŠ„Vuk Karadžić“, Loznica
  144. OŠ „Vuk Karadžić“, Novi Sad
  145. OŠ “Vuk Karadžić”, Vranje
  146. OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  147. OŠ “Vuk Karadžić, Šilovo-Gnjilane
  148. OŠ “Vladimir Nazor“, Beograd
  149. OŠ "Žarko Zrenjanin", Maglić
  150. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Novi Sad
  151. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Skorenovac
  152. OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“, Nadalj
  153. OŠ „Živko Ljujić“, Nova Varoš
  154. Pevačko društvo "Sveti Đorđe", Kladovo
  155. Politehnička škola, Požarevac
  156. Politehnička škola, Subotica
  157. Poljoprivredna škola sa domom učenika “Sonja Marinković”, Požarevac
  158. Poljoprivredno-hemijska škola, Obrenovac
  159. Poljoprivredna škola "Šumatovac", Aleksinac
  160. Predškolska ustanova „Dragoljub Udicki“, Kikinda
  161. Predškolska ustanova “Dečija radost”, Irig
  162. Predškolska ustanova “Meda”, Beograd
  163. Predškolska ustanova “Naša radost”, Smederevo
  164. Prehrambeno ugostiteljska škola, Čačak
  165. Srednja mašinska škola, Novi Sad
  166. Srednja medicinska škola, Šilovo-Gnjilane
  167. Srednja stručna škola “Branko Radičević”, Ruma
  168. Srednja stručna škola „Vasa Pelagić“, Kovin
  169. Srednja ekonomsko-trgovinska škola, Zaječar
  170. Srednja škola „Nikola Tesla“, Boljevac
  171. Srednja škola Veliko Gradište - Veliko Gradište
  172. Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju, Beograd
  173. Srednja škola “Mladost”, Petrovac na Mlavi
  174. Srednja tehnička škola “Milenko Brzak Uča”, Ruma
  175. Srednja tehnička škola, Zaječar
  176. Srednja Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar“, Leskovac
  177. Škola za osnovno i srednje obrazovanje “Mara Mandić”, Pančevo
  178. Tehnička škola GSP, Beograd
  179. Tehnička škola "Ivan Sarić", Subotica
  180. Tehnička škola “Jovan Žujović”, Gornji Milanovac
  181. Tehnička škola Železnik, Beograd
  182. Tehnička škola, Ivanjica
  183. Tehnička škola, Knjaževac
  184. Tehnička škola - ZOPS026 medijska sekcija, Smederevo
  185. Visoka stručna škola za vaspitače, Subotica
  186. Visoka škola primenjenih strukovnih studija, Vranje
  187. Univerzitet u Novom Sadu, Novi Sad

Organizacije civilnog društva

Samo zajedno možemo da promenimo stvari. Ove godine, u Sat za našu planetu su se uključile sledeće organizacije civilnog društva:
  1. Akademski kulturni klub, Bor
  2. Arhus centar, Subotica
  3. Centar za građanske aktivnosti, Bački Monoštor
  4. Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR), Subotica
  5. Centar za ekološko obrazovanje i održivi razvoj, Kragujevac
  6. Centar za održivu budućnost "Zelena zona", Knjaževac
  7. Centar za unapređenje životne sredine, Beograd
  8. Crveni krst Bela Crkva
  9. Crveni krst Boljevac
  10. Crveni krst Kruševac
  11. Crveni krst Malo Crniće
  12. Crveni krst Negotin
  13. Crveni krst Vladimirci
  14. Crveni krst Koceljeva
  15. Društvo istraživača ‚‚Vladimir Mandić Manda'' , Valjevo
  16. Društvo mladih istraživača, Bo
  17. Ekolosko drustvo “Arkus”, Bačka Topola
  18. Ekološko društvo “Grinhed”, Mali Iđoš
  19. Ekološki pokret “Ibar”, Kraljevo
  20. Ekoloski pokret, Odžaci
  21. Ekološko udruzenje “Avalon”, Vršac
  22. Ekološko udruženje građana “Arenaria”, Bela Crkva
  23. Ekološko udruženje “Aurora”, Bela Crkva
  24. Ekološko udruženje fanova kampova, Kragujevac
  25. Ekološki centar “Radulovački”, Sremski Karlovci
  26. FFC-Film Fan Club, Sokobanja
  27. GM EKO Balans, Gornji Milanovac
  28. Inicijativa mladih Hocu! Mogu!, Donji Milanovac
  29. Kancelarija za mlade, Bački Petrovac
  30. Kancelarija za mlade, Bor
  31. Kancelarija za mlade, Bela Crkva
  32. Kancelarija za mlade, Bečej
  33. Kancelarija za mlade, Inđija
  34. Kancelarija za mlade, Pančevo
  35. Kancelarija za mlade, Smederevo
  36. Kancelarija za mlade, Stara Pazova
  37. Kreativni centar za turizam, umetnost i kulturu, Kovačica
  38. Mladi istraživači, Bor
  39. Neformalna grupa "Ekopokretači", Beograd
  40. Odred izviđača „Bajina Bašta“, Bajina Bašta
  41. Odred izviđača "Boško Đuričić", Jagodina
  42. Odred izviđača “Gučevo”, Loznica
  43. Odred izviđača „Mlava“, Petrovac na Mlavi
  44. Odred izviđača NH Miodrag Milovanovic Lune, Beograd
  45. Odred izviđača „Vasa Čarapić“, Beograd
  46. Odred izviđača "Vera Blagojević", Šabac
  47. Odred izviđača „Car Lazar“, Kruševac
  48. Odred izviđača „Žarko Zrenjanin-Uča”, Bela Crkva
  49. Odred izviđača „10. oktobar“, Velika Plana
  50. Savez izviđača “Beograd”, Beograd
  51. Studentska unija Srbije
  52. Studentski centar „Bor“- Studentski dom, Bor
  53. Strudentski parlament Tehničkog fakulteta, Bor
  54. Timočki omladinski centar, Zaječar
  55. Udruženje “33. skautski odred “Sveti Gerard”, Bačka Topola
  56. Udruženje akcijaša "Sava Munćan", Bela Crkva
  57. Udruženje „Aktiv“, Kosovska Mitrovica
  58. Udruženje "AŠC", Subotica
  59. Udruženje “Cefix”, Vršac
  60. Udruženje „EkoEnergija“, Kragujevac
  61. Udruženje “Evergrin”, Kraljevo
  62. Udruženje „Refugijum“, Novi Sad
  63. Udruženje građana “Beogradski ekološki centar, Beograd
  64. Udruženje građana Biološko društvo “Dr Sava Petrović”, Niš
  65. Udruženje građana „Ekobečej“, Bečej
  66. Udruženje građana „Eco family“, Novi Pazar
  67. Udruženje građana „Eko zona Kovin“, Kovin
  68. Udruženje građana “Ekologija-Energija-Ekonomija”, Subotica
  69. Udruženje građana “Entuzijasti Kučeva”, Kučevo
  70. Udruženje građana „Čukarica-oaza Beograda“
  71. Udruženje građana “Maslačak”
  72. Udruženje građana „Metronom”, Kladovo
  73. Udruženje građana “Natura”, Sombor
  74. Udruženje građana “Podunav”, Bački Monoštor
  75. Udruženje građana “Pozorišni klub Ideja”, Bačka Topola
  76. Udruženje građana "Ruža na Begeju", Zrenjanin
  77. Udruženje građana "Somborska inicijativa", Sombor
  78. Udruženje građana “Taraške rode”, Taraš
  79. Udruženje građana „Zdrava planeta“, Leskovac
  80. Udruženje građana “Zvezdarski ekološki centar”
  81. Udruženje ljubitelja prirode „DIVLJINA“, Kladovo
  82. Udruženje makedonske nacionalne zajednice “Ilinden”, Leskovac
  83. Udruženje "Most na suvom", Zrenjanin
  84. Udruženje “Otvoreno srce sveta”, Vršac
  85. Udruženje „Prostor Centar Ekološke misli“, Niš
  86. Udruženje rekreativnog ekološkog biciklizma “ECO BIKE”, Požarevac
  87. Udruženje srpsko-japanskog prijateljstva Hanami, Vršac
  88. Udruženje umetnika i ljubitelja umetnosti Mirjana Marjanović, Smederevo
  89. Udruženje za unapređenje životne sredine i javnih prostora "EKO-PLANERI", Bajina Bašta
  90. Udruženje žena “Veliko hrabro srce”, Malo Bavanište
  91. Zvezdarski ekološki centar, Beograd
U Sat za našu planetu su se uključili i:
  1. AD “Univerzum“, BačkaPalanka
  2. Američkikutak, Novi Sad
  3. Balkanrock, Niš
  4. Butik “Nice”, Kovin
  5. Butik “Olja”, Kovin
  6. Centarzakulturu, Kovin
  7. Centarzarazvojobrazovanja “Planeta”, Sombor
  8. Ekološkakancelarija, GornjiMilanovac
  9. Grupa Two Face, Smederevo
  10. Imoart gospel hor, Beograd
  11. Kafe Enigma, Knjaževac
  12. Kafe „MIS“, Kovin
  13. Kafe “Mistikd&a 03”, Kovin
  14. Kafe “Krug”, Kovin
  15. Kafe “Klub 4”, Bečej
  16. Kafe “Stage”, Bečej
  17. Kafe “DebeliZmaj”, Bečej
  18. Kafe “Penny Lane”, Bečej
  19. Kafe “Zombiklub”, Bečej
  20. Kafe “Tata Brada”, Bečej
  21. Knjižara “DaniloKiš”, Subotica
  22. Plesni studio “Revolution”, Niš
  23. PokretGorana, Sombor
  24. Regionalnicentarzatalente, Vranje
  25. Rocky Road Band, Niš
  26. Radio-televizijaKruševac
  27. RTV “Plana”, Velika Plana
  28. RTV “Puls”, Šilovo-Gnjilane
  29. “SamoPivo”, Subotica
  30. STR “BraćaGrubač”, Konjuh
  31. STR “GazelaInteks”, Konjuh
  32. STR “Nevena”, Modriča
  33. STR “Talija”, Modriča
  34. STR “Vermil”, Zdravinje
  35. STR “Tropico”, Zdravinje
  36. STR “Goca”, Dvorane
  37. SUR “Neni”, Oreškovica
  38. Super Radio, Niš
  39. SZTR “Pčelica”, Oreškovica
  40. TV “Laki”, Velika Plana
  41. TV “Most”, Zvečan
  42. TV “Mir”, Leposavić
  43. TV “Herc”, Štrpce
  44. Televizija SD, Smederevo
  45. Vatreniples (LaticaCvetić), Novi Sad
  46. ZeleniSavet, Inđija
  47. ZeleniSavet, Nova Varoš
  48. ZeleniSavet, Užice
  49. Zrenjaninskikreativnicentar “CEKOM”, Zrenjanin
  50. Fotokopirnica “Konj”, Subotica
  51. Hotel “Galleria”, Subotica

Kompanije, institucije i zaštićena područja

Podršku akciji "Sat za našu planetu" su pružili i:
  1. Actavis d.o.o., Beograd
  2. Alba Invest d.o.o., Beograd
  3. Atrium Consulting d.o.o, Beograd
  4. Ball Packaging Europe, Beograd
  5. Bambi d.o.o., Beograd
  6. Banca Intesa, Beograd
  7. BioMerieux Beograd, Beograd
  8. Betware d.o.o, Beograd
  9. Blue Center d.o.o, Beograd
  10. Durst d.o.o., Beograd
  11. CA IMMO D.O.O, Beograd
  12. Coca-Cola Sistem, Beograd
  13. Courtyard Belgrade City Center Hotel, Beograd
  14. Delhaize Serbia, Beograd
  15. DM, Beograd
  16. Ernst & Young, Beograd
  17. Hotel Hyatt Regency, Beograd
  18. HPK MANAGEMENT D.O.O., Beograd
  19. IGMIN OIL DOO BEOGRAD, Beograd
  20. Integra d.o.o, Koceljeva
  21. Koton Textile Limited d.o.o., Beograd
  22. LG Electronics, Beograd
  23. Lyoness d.o.o., Beograd
  24. Marbo Product DOO, član PepsiCo International grupe, Beograd
  25. Microsoft, Beograd
  26. Milenijum osiguranje a.d., Beograd
  27. MFC MegaComFilm, Beograd
  28. NAI atrium d.o.o., Beograd
  29. Naxi radio, Beograd
  30. Nectar d.o.o, Beograd
  31. Nelt Co, Beograd
  32. New Moment, Beograd
  33. Ninamedia, Beograd
  34. Nitea d.o.o, Beograd
  35. OGRANAK YOKOGAWA EUROPE BRANCHES, Beograd
  36. Olympus d.o.o, Beograd
  37. Oh Illusion, Beograd
  38. PepsiCo, Beograd
  39. PharmaS d.o.o., Beograd
  40. Poslovni centar Ušće, Beograd
  41. Potrčko dostava, Beograd
  42. PPU RSD Bajka, Beograd
  43. Prigan d.o.o., Beograd
  44. PREDSTAVNIŠTVO ASTRA ZENECA UK LIMITED BEOGRAD, Beograd
  45. PSI Cro d.o.o., Beograd
  46. Radio 202
  47. Radio Beograd
  48. Radio Beograd 1 - marko.milojevic83@gmail.com
  49. Radio MAGNUM, Zaječar
  50. Radio Novi Sad
  51. Radio S
  52. Radio Stara Pazova - rsp91.5@gmail.com
  53. Radio Studio B - pedjalukic@gmail.com
  54. Rhein Solutions d.o.o., Beograd
  55. RTS, Beograd - ruzica.vranjkovic@rts.rs
  56. SAS Adriatic Region, Beograd
  57. SBERBANK Srbija a.d, Beograd
  58. Smartphone d.o.o, Beograd
  59. Svea Ekonomi d.o.o., Beograd
  60. TV B92
  61. TV N1 - maja.sikimic@n1info.com
  62. TV Pink
  63. TV Prva - jelena.stepanovic@prva.rs
  64. TV  Studio B
  65. TV Vojvodina
  66. Telenor, Beograd
  67. Tetrapak, Beograd
  68. Turistička organizacija Novi Sad, Novi Sad
  69. TC “Delta City”, Beograd
  70. VB Leasing d.o.o., Beograd
  71. Vojvođanska Banka, Novi Sad
  72. Zavod za zaštitu prirode Srbije, Beograd
  73. Zavod za zaštitu prirode, radna jedinica Niš
  74. Pokrajinski zavod za zaštitu prirode, Novi Sad
Zaštićena područja:
  1. NP „Đerdap“, Donji Milanovac
  2. NP „Tara“, Bajina Bašta
  3. SRP "Kraljevac", Deliblato