Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije | WWF

Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije



Preko 200 partnera učestvovalo u desetom Satu za našu planetu!

Gradovi i opštine širom Srbije

Gradovi i opštine koji su se uključili u kampanju navedeni su po abecednom redu:
  1. Aleksandrovac
Ulično osvetljenje pešačke zone u Aleksandrovcu
Dom kulture ,,Milosav Buca Mirković”
Muzej vinarstva i vinogradarstva
Zavičajni muzej Župe
Osvetljenje na istaknutim spomenicima u gradu
  1. Alibunar
Zgrаdа Opštine
Zgrаdа Skupštine
MZ Alibunar
MZ Banatski Karlovac
MZ Vladimirovac
MZ Nikolinci
MZ Lokve
MZ Janošik
MZ Ilandža
MZ Novi Kozjak
MZ Dobrica
Glavna opštinska biblioteka
  1. Arilje
Ulice Stevana Ćolovića, Svetozara Markovića, ulica 7. jula, Desimira Vitorovića, vojvode Putnika, Ulica Prešernova, Petra Kočića, Sinđelićeva, Ljubiše Nenadovića-Ćikiriza, Ive Lole Ribara, Boška Buhe, Kosovska ulica i javna rasveta na opštinskom putu za izletište Klokoč
JP ,,EPS Tehnički centar Kraljevo”
EPS Užice, pogon Arilje
  1. Bajina Bašta
Zgrada Opštinske uprave Bajina Bašta
Turistički informativni centar, Bajina Bašta
  1. Boljevac
Javna rasveta u ulici Kralja Aleksandra
Kulturno-obrazovni centar
Sportska hala
  1. Beočin
Dekorativno svetlo na zgradi SO Beočin
Naselje Cara Dušana
Naselje Kralja Petra I
Naselje Stara Planta
MZ ‚‚Beočin grad”
  1. Beograd
Gradska opština Stari Grad
Gradska opština Surčin
Kulturni centar Surčin
Javno preduzeće Surčin
JP Surčin - Gas
JP za informisanje - Surčin
JP za sport i rekreaciju - Surčin
Stari dvor
Dom Narodne skupštine
Kalemegdanska tvrđava
Spomenik Pobedniku
Spomenik knezu Mihailu (Trg Republike)
Kula Nebojša
Hram Svetog Save
Crkve Svetog Marka i Ruska
Etnografski muzej
Muzej Nikole Tesle
Most na Adi
Brankov most
Novi železnički most
Stari savski most
Konak Kneginje LJubice
Palata Albanija
Narodno pozorište
Narodni muzej
Avalski toranj
Zgrada predsedništva, Andrićev venac 1
Zgrada Vlade, Nemanjina 11
Zgrada Doma Narodne Skupštine, Trg Nikole Pašića 13
Zgrada Vrhovnog kasacionog suda, Nemanjina 9
Zgrada Ministarstava, Nemanjina 22-26
Zgrada Ministarstva finansija, ul. Kneza Miloša 20
Zgrada Ustavnog suda, Bulevar Kralja Aleksandra 15
Zgrada Visokog saveta sudstva, Resavska 42
Zgrada Uprave za zajedničke poslove republičkih organa, Trg Nikole Pašića 11
Zgrada Ministarstva rudarstva i energetike, Kralja Milana 36
Palata na Novom Beogradu, Bulevar Mihajla Pupina 2
Zgrada Uprave za zajedničke poslove republičkih organa, Omladinskih brigada 1
Zgrada Uprave za zajedničke poslove republičkih organa, Dečanska 8
 
  1. Bečej
Svetla će biti ugašena na tri ugostiteljska objekta:
„Penny Lane“- Zelena 23, Bečej
„Debeli Zmaj“- Zelena 23, Bečej
„Club 4“- Zelena 35, Bečej
Opštinska uprava Bečej
Kancelarija za mlade opštine Bečej
Udruženje građana „Ekobečej“ iz Bečeja
  1. Bor
Dom kulture u ulici Moše Pijade
  1. Bački Petrovac
Opština Bački Petrovac
Evangelistička crkva
Biblioteka u Bačkom Petrovcu
MZ Maglić
Komunalno preduzeće ‚‚Komunalac”, Maglić
Ukrasno osvetljenje na crkvama u Magliću, Kulpinu i Gložanu
  1. Čajetina
Opštinska uprava Čajetina
Turistička organizacija "Zlatibor" Zlatibor
Trg na Zlatiboru
Biblioteka Čajetina
  1. Čačak
Gradski trg i zona užeg gradskog centra
Zgrada Gradske uprave
Dom kulture
  1. Ćićevac
Kulturno-istorijski spomenik “Kula Todora od Stalaća”
Javna rasveta
  1. Gornji Milanovac
Opštinska uprava Gornjeg Milanovca
Kulturni centar
  1. Knjаževac
Dom kulture
  1. Koceljeva
Opštinska uprava Koceljeva
Crkva u naselju Koceljeva
Rasveta u ulica Nemanjina, VI Lička
ED PJ Koceljeva
  1. Kragujevac
Ulična rasveta u pešačkoj zoni u ulici Kralja Patra prvog
  1. Kraljevo
Trg srpskih ratnika
Trg Svetog Save
JP za uređivanje građevinskog zemljišta Kraljevo
  1. Kučevo
Elektrodistribucija, Kučevo
Opštinska uprava, Kučevo
  1. Lapovo
Isključivanje ulične rasvete u centru grada
KTC ,,Stefan Nemanja”
Opštinska biblioteka ‚‚Slovo”
  1. Leskovac
Centar za socijalni rad Leskovac
Gradska uprava za zaštitu životne sredine grada Leskovca
Kulturni centar Leskovac
Odeljenje za zaštitu životne sredine grada Leskovca
Narodno pozorište Leskovac
JP ‚‚Urbanizam i izgradnja”
Zgrada ‚‚Osmospratnica” - sedište Gradskih uprava
Rasveta u centralnom gradskom parku
Rasveta u ulicama Bulevar oslobođenja, Stojana Ljubića
Muzej
  1. Mladenovac
Javna rasveta u Gradskom parku i na Gradskom trgu
JP EDB
  1. Negotin
Rasveta u službenim prostorijama Službe za zaštitu životne sredine
Rasveta u službenim prostorijama Opštinske uprave opštine Negotin
Javna i dekorativna rasveta na Trgu Stevana Mokranjca
Javna i dekorativna rasveta na Trgu Đorđa Stanojevića
Rasveta u ulicama Save Dragojevića, Momčila Rankovića, Stojanke Radosavljević
Crkva Svete Trojice
Spomenik Hajduk Veljku Petroviću
Spomenik zahvalnosti francuskom narodu
Rimski bunar
Crveni krst opštine Negotin
Služba za ekološku zaštitu Opštine Negotin
  1. Niška Banja
Gradska opština Niška banja
  1. Novi Banovci
Dom kulture, Novi Banovci
MZ ‚‚Novi Banovci”
  1. Novi Sad
Gradska Uprava za zaštitu životne sredine
Gradska kuća
Petrovaradinska tvrđava
Srpsko narodno pozorište
Saborna crkva Sveti Đorđe
Rimokatolička crkva ‚‚Ime Marijino”
Vojvođanska banka
Zgrada Pokrajinske Vlade
  1. Novi Pazar
Gradski trg
Rasveta u ulicama Stefana Nemanje, 28.novembra, Rifata Burdžovića
Zgrada Gradske uprave
Objekti JKP-a
  1. Opovo
Parkovska rasveta
Rasveta u centru Opova
Rasveta kod galerije ‚‚Jovan Popović”
  1. Odžaci
Rasveta ispred zgrade opštine
Trg ,,22 oktobar”
  1. Pančevo
Sekretarijat za javne službe i socijalna pitanja
Dom omladine
MZ Starčevo
  1. Pirot
Zgrada Gradske uprave Pirot
  1. Plandište
Zgrada opštine
MZ ‚‚Plandište”
  1. Senta
Opštinska uprava
Zgrada opštine Senta
  1. Sremski Karlovci
Zgrada Opštine Sremski Karlovci
Saborna crkva
Patrijaršijski dvor
Bogoslovija
Katolička crkva
Magistrat
SRC ‚‚Dvorska bašta”
Objekat ‚‚Vidikovac”
  1. Srbobran
Dekorativna rasveta kod „Žutog bunara“
Košarkaški teren u ulici Trg profesora MIlivoja Tutorova bb
Kip slobode, na Trgu slobode
JKP ‚‚Graditelj”
  1. Stara Pazova
Zgrada opštine Stara Pazova
OŠ ,,Rastko Nemanjić-Sveti Sava”
FK ,,Jedinstvo”
Dom kulture, Novi Banovci
MZ ‚‚Novi Banovci”
  1. Sombor
MZ ‚‚Bački Monoštor”
  1. Smederevo
JKP „Zelenilo i groblja”
Ulice Omladinska i bivša Njegoševa
  1. Topola
Crkva Svetog Đorđa na Oplencu
Zadužbina Kralja Petra I Karađorđevića
  1. Trstenik
Zgrada opštine
Crkva Svete Trojice
JP za uređivanje građevinskog zemljišta Trstenik
  1. Užice
Reflektori na Starom gradu
Dekorativna rasveta na Gradskoj kući
  1. Vrnjačka Banja
Ulična rasveta u centru grada
Dekorativna rasveta na specijalnoj bolnici ,,Merkur” i Termo-Mineralnom kupatilu
  1. Veliko Gradište
JKP Dunav
Narodna biblioteka ‚‚Vuk Karadžić”
Kulturni centar Vlastimir Pavlović Carevac
Narodni muzej Veliko Gradište
Turistička organizacija Veliko Gradište
JU SCVG
Šetalište Vlastimir Pavlović Carevac
  1. Zaječar
Javna rasveta na Trgu Oslobođenja
Zgrada Gradske uprave
Odeljenje za urbanizam, građevinske i komunalno stambene poslove Gradske uprave
  1. Zrenjanin
Trg Slobode
 
 

Škole

Sat za našu planetu do sada je podržao veliki broj škola širom Srbije. Prijavile su se:
  1. OŠ ‚‚8 septembar”, Pirot
  2. OŠ ‚‚22. oktobar”, Bački Monoštor
  3. OŠ ‚‚Boško Palkovljević Pinki”, Batajnica
  4. OŠ ‚‚Boško Palkovljević Pinki”, Stara Pazova
  5. OŠ ‚‚Braća Novakov”, Silbaš
  6. OŠ ‚‚Branko Radičević”, Golubac
  7. OŠ ‚‚Branko Radičević”, Odžaci
  8. OŠ ‚‚Dragan Lukić”, Novi Beograd
  9. OŠ ‚‚Drinka Pavlović”, Beograd
  10. OŠ ‚‚Dušan Radović”, Pirot
  11. OŠ ‚‚Đorđe Natošević”, Novi Sad
  12. OŠ ‚‚Đura Jakšić“, Kovin
  13. OŠ ‚‚Filip Filipović“ , Čačak
  14. OŠ ‚‚Ivo Lola Ribar”, Novi Sad
  15. ‚Ivo Lola Ribar”, Sombor
  16. OŠ ‚‚Jovan Jovanović Zmaj”, Kovin
  17. OŠ ‚‚Jovan Jovanović Zmaj”, Srbobran
  18. OŠ ‚‚Knez Sima Marković”, IO Veliki Borak, Barajevo
  19. OŠ ‚‚Majšanski put”, Subotica
  20. OŠ ‚‚Mihajlo Pupin”, Zemun
  21. OŠ ‚‚Milan Hadžić", Vojka
  22. OŠ ‚‚Milica Pavlović“, Čačak
  23. OŠ ‚‚Miloš Crnjanski”, Srpski Itebej
  24. OŠ ‚‚Momčilo Nastasijević”, Gornji Milanovac
  25. ‚‚Moša Pijade“, Bački Breg
  26. OŠ ‚‚Moša Pijade”, Debeljača
  27. ‚‚Nikola Vukićević’’, Sombor
  28. OŠ ‚‚Nikola Tesla”, Novi Banovci
  29. OŠ ‚‚Olga Milošević“, Smederevska Palanka
  30. OŠ ‚‚Petar Drapšin", Turija
  31. OŠ ‚‚Rade Dodić”, Milutovac
  32. OŠ ‚‚Stevan Sremac“ „11.novembar“ I.O., Senta
  33. OŠ ‚‚Sveti Sava“, Mladenovac
  34. OŠ ‚‚Svetozar Marković”, Beograd
  35. OŠ ‚‚Vladika Nikolaj Velimirović", Valjevo
  36. OŠ ‚‚Vera Miščević”, Belegiš
  37. OŠ ‚‚Vojvoda Stepa”, Beograd
  38. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Smederevska Palanka
  39. OŠ ‚‚Žarko Zrenjanin”, Maglić
  40. ‚‚Živko Ljujić”, Nova Varoš
  41. POŠ ‚‚Tvrđava“, Petrovaradin
  42. ETŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Stara Pazova
  43. Arhitektonska tehnička škola, Beograd
  44. Geodetska tehnička škola, Beograd
  45. Gimnazija ‚‚Branko Radičević”, Stara Pazova
  46. Poljoprivredno-hemijska škola, Obrenovac
  47. STŠ „Milenko Brzak Uča“, Ruma
  48. SSŠ „Branko Radičević“, Ruma
  49. SSŠ ‚‚Dr Radivoj Uvalić”, Bačka Palanka
  50. ŠOSO sa domom „Vuk Karadžić“, Sombor
  51. Srednja ekonomska škola, Sombor
  52. Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju, Beograd
  53. Tehnička škola sa domom učenika, Apatin
  54. Tehnički fakultet, Bor
  55. Visoka škola primenjenih strukovnih studija, Vranje
  56. Vrtić ‚‚Bubamara”, Nadalj
  57. DU „Dečija radost", objekat „Čarolija" i objekat „Vila", Irig
  58. PU ‚‚Čika Jova Zmaj”, Pirot

Organizacije civilnog društva

Samo zajedno možemo da promenimo stvari. Ove godine, u Sat za našu planetu su se uključile sledeće organizacije civilnog društva:
  1. 33. skautski odred ‚‚Sveti Gerard”, Bačka Topola
  2. Beogradska eko asocijacija, Beograd
  3. Biološko društvo ‚‚Dr Sava Petrović”, Niš
  4. Bios Bajina Bašta, Bajina Bašta
  5. Crveni krst, Bela Crkva
  6. Crveni krst, Negotin
  7. Društvo istraživača ‚‚Vladimir Mandić Manda”, Valjevo
  8. Društvo mladih istraživača, Bor
  9. EKO OKO, Gornji Milanovac
  10. Ekološko društvo ‚‚Arkus”, Bačka Topola
  11. Ekološki pokret Odžaka, Odžaci
  12. Energetski info centar, Futog
  13. Kancelarija za mlade, Bela Crkva
  14. Kancelarija za mlade, Jagodina
  15. Kancelarija za mlade, Šabac
  16. Kulturno-umetničko društvo „Đorđe Maletić“, Jasenovo
  17. Odred izviđača „Bajina Bašta”, Bajina Bašta
  18. Odred izviđača ‚‚Mlava”, Petrovac na Mlavi
  19. Odred izviđača „Narodni Heroj Miodrag Milovanović Lune”, Beograd
  20. Odred izviđača „Nedel”, Starčevo
  21. Odred izviđača ‚‚Savski čivijaši”, Šabac
  22. Odred izviđača „Sveti Sava”, Beograd
  23. Odred izviđača ‚‚Žarko Zrenjanin – Uča”, Bela Crkva
  24. Planinarsko društvo „Karpati”, Bela Crkva
  25. Savez izviđača Beograda
  26. Studentski centar ‚‚Bor”, Bor
  27. Studentski parlament Tehničkog fakulteta, Bor
  28. Udruženje  „Jedi Movement - Džedajski pokret“, Niš
  29. Udruženje  ‚‚Metronom”, Kladovo
  30. Udruženje ‚‚Ruralni centar sova”, Sremska Mitrovica
  31. Udruženje Village, Bor
  32. Udruženje „Zoo Planet”, Niš
  33. Udruženje građana ‚‚Aurora”, Bela Crkva
  34. Udruženje građana ‚‚Eko zona”‚ Kovin
  35. Udruženje građana ‚‚Entuzijasti Kučeva”, Kučevo
  36. Udruženje građana „Prijatelji Ivanjice”, Ivanjica
  37. Udruženje građana ‚‚Zdrava Planeta”, Leskovac
  38. Udruženje hranitelja „Sunce”, Leskovac
  39. Udruženje ljubitelja prirode ‚‚DIVLJINA”, Kladovo

 

U Sat za našu planetu su se uključili i:
  1. Centar za kulturu, Kladovo
  2. Centar za kulturu, Kučevo
  3. Centar za razvoj obrazovanja ‚‚Planeta”, Sombor
  4. Gradska čitaonica ‚‚Evropa”, Bor
  5. Kafe ‚‚Krug”, Kovin
  6. Kafe ‚‚Mis”, Kovin
  7. Kafe ‚‚Mistik”, Kovin
  8. Kreativni studio ‚‚Putokaz”, Kladovo
  9. Ninđucu klub „Buđinkan”, Leskovac
  10. Restoran „Kontragrey”, Beograd
  11. Super radio, Niš
  12. Turistička organizacija, Šabac
  13. Umetnička grupa ‚Naslikam ti facu i telo”, Niš
  14. Web tim ‚‚Bor 030”, Bor
  15. Zavod za zaštitu prirode Srbije, Niš

Kompanije, institucije i zaštićena područja

Podršku akciji "Sat za našu planetu" su pružili i:
  1. Alba Invest d.o.o., Beograd
  2. Adria Media Group d.o.o., Beograd
  3. Aster Farm d.o.o., Beograd
  4. Atrium Consulting d.o.o., Beograd
  5. Blue Center d.o.o., Beograd
  6. Ball packaging Europe, Beograd
  7. Banca Intesa ad, Beograd
  8. CA IMMO d.o.o., Beograd
  9. Durst d.o.o., Beograd
  10. Ernst & Young, Beograd
  11. Friglo d.o.o.
  12. Getinge Group, Beograd
  13. Go Hektik d.o.o., Bograd
  14. Hotel Hyatt Regency, Beograd
  15. Ikea Srbija
  16. LG Electronics, Beograd
  17. Main Frame d.o.o., Beograd
  18. Marbo Product d.o.o., član PepsiCo International grupe, Beograd
  19. Mercator - S, u objektima u 81. gradu širom Srbije
  20. Microsoft, Beograd
  21. Mirabank a.d.,Beograd
  22. NAI atrium d.o.o., Beograd
  23. NIS a.d., Bograd
  24. NIS a.d., Novi Sad
  25. Olympus d.o.o., Beograd
  26. PPU RSD Bajka, Beograd
  27. Prigan d.o.o., Beograd
  28. Računovodstvena kuća UNIJA BG d.o.o., Beograd
  29. Savet zelene gradnje Srbije, Beograd
  30. SAS Adriatic Region, Beograd
  31. SBERBANK Srbija a.d, Beograd
  32. Somboled d.o.o., Sombor
  33. Stattwerk d.o.o., Beograd
  34. Tikkurila d.o.o.,Beograd
  35. Unicredit Banka a.d.,Beograd

Zaštićena područja:
  1. Specijalni rezervat prirode ‚‚Kraljevac”