Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije | WWF

Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije



Ovde ćemo tokom akcije objavljivati koji gradovi i opštine su se do sada priključili ovogodišnjoj akciji, tako što će isključiti javnu ili dekorativnu rasvetu 25. marta 2017. godine, od 20:30 do 21:30.

Gradovi i opštine širom Srbije

Gradovi i opštine koji su se uključili u kampanju navedeni su po abecednom redu:
  1. Alibunar

Zgrаdа Opštine

Zgrаdа Skupštine

Mesne zаjednice u svim nаseljimа opštine

  1. Arilje

Ulična rasveta naselja Raškova bara

Odeljenje za investicije, javne nabavke i razvojne projekte OU Arilje

Odeljenje za urbanizam izgradnju i inspekcijske poslove OU Arilje

  1. Bački Petrovac

Opština Bački Petrovac

Evangelistička crkva

Biblioteka u Bačkom Petrovcu

MZ Maglić

Komunalno preduzeće ‚‚Komunalac”, Maglić

  1. Bela Crkva

Gradski park

  1. Beočin

Dekorativno svetlo na zgradi SO Beočin

Naselje Cara Dušana

Naselje Kralja Petra I

Naselje Stara Planta

MZ ‚‚Beočin grad”

  1. Beograd

Stari dvor

Dom Narodne skupštine

Kalemegdanska tvrđava

Spomenik Pobedinku

Spomenik knezu Mihailu (Trg Republike)

Kula Nebojša

Hram Svetog Save

Crkve Svetog Marka i Ruska

Etnografski muzej

Muzej Nikole Tesle

Most na Adi

Brankov most

Novi železnički most

Stari savski most

Konak Kneginje Ljubice

Palata Albanija

Narodno pozorište

Narodni muzej

Zgrada Predsedništva

Zgrada Vlade

Zgrada Doma Narodne Skupštine

Zgrada Vrhovnog kasacionog suda

Zgrada Ministarstava

Zgrada Ministarstva finansija

Zgrada Ministarstva rudarstva i energetike

Zgrada Ustavnog suda

Zgrada Visokog saveta sudstva

Zgrade Uprave za zajedničke poslove republičkih organa

Palata na Novom Beogradu

Gradska opština Savski venac

Poslovni prostor Savski venac

Opštinska zgrada Savski venac

Dečji kulturni centar „Majdan“ Savski venac

Gradska opština Surčin

Kulturni centar Surčin

Javno preduzeće Surčin

JP Surčin - Gas

JP za informisanje - Surčin

JP za sport i rekreaciju - Surčin

Zgrada Gradske opštine Zemun

Kula na Gardošu (Millenium Tower)

Madlenianum Opera & Theatre - Zemun

Kulturno sportski centar ‚‚Pinki”

Gradska opština Zvezdara

MZ ‚‚Vukov Spomenik”

MZ ‚‚Stevan Sinđelić”

MZ ‚‚Novo Mirijevo”

MZ ‚‚Severni bulevar”

MZ ‚‚Bulbulder”

MZ ‚‚Lipov Lad”

MZ ‚‚Zvezdara”

MZ ‚‚Zeleno brdo”

MZ ‚‚Ćirilo i Metodije”

MZ ‚‚Mirijevo”

MZ ‚‚Mali Mokri Lug”

MZ ‚‚Veliki Mokri Lug”

MZ ‚‚Vojvoda Mišić”

MZ ‚‚Gavrilo Princip”

MZ ‚‚Slobodan Penezić-Krcun”

MZ ‚‚Zapadni Vračar”

MZ ‚‚Stevan Filipović”

MZ ‚‚Vojvoda Mišić “

MZ ‚‚Topčidersko brdo-Senjak”

MZ ‚‚4.juli”

MZ ‚‚Dedinje”

MZ ‚‚Zeleni venac”

  1. Boljevac

Javna rasveta u ulici Kralja Aleksandra

Kulturno-obrazovni centar

Sportska hala

  1. Bor

Rasveta u ulicama Zeleni bulevar i Kralja Petra I

  1. Čačak

Rasveta u ulicama Gradsko šetalište, Župana Stracimira, Gospodar Jovanovoj i Filipa Filipovića

Zgrada Gradske uprave

Dom kulture

  1. Čajetina

Opštinska uprava Čajedina

Turistička organizacija "Zlatibor" Zlatibor

Trg na Zlatiboru

  1. Ćićevac

Kulturno-istorijski spomenik “Kula Todora od Stalaća”

Javna rasveta

  1. Ćuprija

Lokalna samouprava

  1. Dimitrovgrad

Javna rasveta u Balkanskoj ulici

Opštinska uprava

Dom kulture

Galerija

Biblioteka ‚‚Detko Petrov”

  1. Donji Milanovac

Javna rasveta u gradskim parkovima

Rasveta od Crkve Svetog Nikole do dunavskog keja

  1. Gložan

Rasveta u ulici Maršala Tita

MZ ‚‚Gložan”

Crkva u naselju Gložan

  1. Gornji Milanovac

Rasveta u centru grada i glavnoj ulici

Kancelarija za zaštitu životne sredine

  1. Jagodina

Lokalna samouprava

  1. Kikinda

Javna rasveta na gradskom trgu

  1. Kladovo

Rasveta u centru grada, gradskom parku

  1. Koceljeva

Opštinska uprava Koceljeva

Crkva u naselju Koceljeva

Rasveta u ulica Nemanjina, VI Lička, Karađorđeva, Dušanova, Dositejeva, Jovana Cvijića, produžetak ulice VI Ličke prema M.Bošnjaku

MZ ‚‚Draginje”

MZ ‚‚D.Crniljevo”

ED PJ Koceljeva

  1. Kostolac

Rasveta u ulica Bože Dimitrijevića, Prvomajska (uključujući i rasvetu mosta)

  1. Kovin

Dekorativna rasveta na SO Kovin

Rasveta u širem centru grada

  1. Kragujevac

Služba za zaštitu životne sredine

Ulična rasveta u pešačkoj zoni u ulici Kralja Patra prvog

  1. Kraljevo

Sluzba za upravljanje projektima i LER

Trg srpskih ratnika

Plato ispred Kulturnog centra Ribnica

JP za uređivanje građevinskog zemljišta Kraljevo

  1. Kruševac

Objekat gradske uprave Kruševac

Kancelarijom za ekologiju, energetiku i održivi razvoj

  1. Lapovo

Isključivanje ulične rasvete u centru grada

Opštinska biblioteka ‚‚Slovo”

  1. Leskovac

Odeljenje za zaštitu životne sredine grada Leskovca

JP ‚‚Urbanizam i izgradnja”

Zgrada ‚‚Osmospratnica” - sedište Gradskih uprava

Rasveta u centralnom gradskom parku

Rasveta u ulicama Bulevar oslobođenja, Stojana Ljubića

Kulturni centar

Muzej

  1. Majdanpek

Javna rasveta u gradskim parkovima

JP za građevinsko zemljište i puteve Majdanpek

Turistička organizacija opštine Majdanpek

  1. Mali Iđoš

JP Komunal

Rasveta u ulicama Železnička, Sivački put i Košuta Lajoša

  1. Malo Crniće

Ulična rasveta u mesnim zajednicama

  1. Mladenovac

Javna rasveta u Gradskom parku i na Gradskom trgu

JP EDB

  1. Negotin

Rasveta u službenim prostorijama Službe za zaštitu životne sredine

Rasveta u službenim prostorijama Opštinske uprave opštine Negotin

Javna i dekorativna rasveta na Trgu Stevana Mokranjca

Javna i dekorativna rasveta na Trgu Đorđa Stanojevića

Rasveta u ulicama Save Dragojevića, Momčila Rankovića, Stojanke Radosavljević

Crkva Svete Trojice

Spomenik Hajduk Veljku Petroviću

Spomenik zahvalnosti francuskom narodu

Rimski bunar

  1. Niš

Domu kulture u Donjoj Toponici

  1. Nova Varoš

Glavna ulica

Pešačko biciklistička zona Zlatara

Zeleni savet - savet za unapredjenje životne sredine Nova Varoš

  1. Novi Banovci

Dom kulture

MZ ‚‚Novi Banovci”

  1. Novi Bečej

Rasveta u samom centru grada, pored parka

  1. Novi Pazar

Gradski trg

Rasveta u ulicama Stefana Nemanje, 28.novembra, Rifata Burdžovića

Zgrada Gradske uprave

Zgrada Poreske uprave

Objekti JKP-a

  1. Novi Sad

Gradska Uprava za zaštitu životne sredine

Gradska kuća

Petrovaradinska tvrđava

Srpsko narodno pozorište

Saborna crkva

Rimokatolička  crkva ‚‚Imena Marijina”

Apolo centar

Vojvođanska banka

MZ ‚‚Kać”

  1. Odžaci

Rasveta ispred zgrade opštine

  1. Opovo

Parkovska rasveta

Rasveta u centru Opova

  1. Pančevo

Sekretarijat za zaštitu životne sredine

Dom omladine

MZ ‚‚Ivanovo”

MZ ‚‚Kačarevo”

MZ ‚‚Banatski Brestovac”

  1. Petrovac na Mlavi

Sportski centar

Kulturno prosvetni centar

Centar za socijalni rad

Agrarni fonda za razvoj poljoprivrede

Služba za katastar nepokretnosti

Direkcija za omladinu i sport

Crkva Sv. Vaznesenja Gospodnjeg

Osnovni sud u Petrovcu

Zavičajni muzej, Narodna biblioteka

JKP Parking servis

Direkcija za izgradnju i razvoj

KJP Izvor

  1. Pirot

Zgrada Gradske uprave Pirot

  1. Plandište

Zgrada opštine

MZ ‚‚Planište”

  1. Požarevac

Lokalna samouprava

Dekorativna rasveta na teritoriji grada Požarevca i gradske opštine Kostolac

  1. Požega

         Opštinska uprava Požega

         Spomenik knezu Milošu Obrenoviću

         Javna rasveta na Trgu slobode

  1. Senta

Opštinska uprava

Zgrada opštine Senta

  1. Smederevo

JKP „Zelenilo i groblja”

Rasveta na Trgu Republike

  1. Sokobanja

Rasveta  u centralnom gradskom parku i parku na „banjici“

Reflektorska rasveta na fudbalskom igralištu kod mosta na Moravici

  1. Sombor

Gradska kuća

Zgrada ‚‚Županije”

MZ ‚‚Bački Breg”

MZ ‚‚Bački Monoštor”

  1. Srbobran

Dekorativna rasveta kod „Žutog bunara“

Sportski teren i sportska hala

Autobuska stanica srbobran

JKP ‚‚Graditelj”

  1. Sremski Karlovci

Zgrada Opštine Sremski Karlovci

Turistička organizacija opštine Sremski Karlovci

Saborna crkva

Patrijaršijski dvor

Bogoslovija

Katolička crkva

Magistrat

SRC ‚‚Dvorska bašta”

Objekat ‚‚Vidikovac”

  1. Stara Pazova

Rasveta na centralnom trgu

  1. Subotica

Gradska uprava

Gradska Kuća

Biblioteka

Plava Fontana

Gradski Muzej

Šetalište na Paliću

  1. Surdulica

Ulična rasveta na teritoriji Surdulice i okolnih sela

HE ‚‚Vlasina”

  1. Topola

Hram Svetog Đorđa na Oplencu

Zadužbina Kralja Petra I Karađorđevića

  1. Užice

Reflektori na Starom gradu

Dekorativna rasveta na Gradskoj kući

  1. Valjevo

Odeljenje za urbanizam, gradjevinarstvo, saobraćaj i zaštitu životne sredine

Dom Kulture

Muselimov konak

Bašta Doma Vojske

  1. Velika Plana

Dom omladine

  1. Veliko Gradište

JKP Dunav

Narodna biblioteka ‚‚Vuk Karadžić”

Kulturni centar Vlastimir Pavlović Carevac

Narodni muzej Veliko Gradište

Turistička organizacija Veliko Gradište

JU SCVG

Šetalište Vlastimir Pavlović Carevac

Ulica kneza Lazara

  1. Vladimirci

Zgrada opštine Vladimirci

Dom Zdravlja Vladimirci

  1. Vršac

Rasveta u ulicama Dvorska, Bulevar Žarka Zrenjanina

Trg pobede

Trg Sv. Teodora vršačkog

Saborna crkva

Rimokatolička crkva Svetog Gerharda

Vladičanski dvor

  1. Zaječar

Javna rasveta na Trgu Oslobođenja

Kancelarije za zaštitu životne sredine

  1. Zrenjanin

Trg Slobode

Škole

Sat za našu planetu do sada je podržao veliki broj škola širom Srbije. Prijavile su se:
 
  1. Arhitektonska tehnička škola, Beograd

  2. DU ‚‚Dečija radost” - vrtić ‚‚Vila”, Vrdnik

  3. Ekonomska škola, Čačak

  4. Ekonomska škola, Pirot

  5. ETŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Stara Pazova

  6. Geodetska tehnička škola, Beograd

  7. Gimnazija, Čačak

  8. Gimnazija, Sremski Karlovci

  9. Gimnazija, Pirot

  10. Gimnazija, Surdulica

  11. Gimnazija ‚‚Branko Radičević”, Stara Pazova

  12. Gimnazija ‚‚Sveti Kirilo i Metodije”, Dimitrovgrad

  13. Gimnazije ‚‚Veljko Petrović”, Sombor

  14. Hemijsko-medicinska škola, Vršac

  15. Internacionalni Obrazovani Sistem ‚‚Ruđer Bošković“, Beograd

  16. Mlekarska škola, Pirot

  17. Muzička škola ‚‚Konstantin Babić”, Kladovo

  18. OŠ ‚‚17.oktobar”, Jagodina

  19. OŠ ‚‚22.oktobar”, Bački Monoštor

  20. OŠ ‚‚23.OKTOBAR”, Sremski Karlovci

  21. OŠ ‚‚8 septembar”, Pirot

  22. OŠ ‚‚Adi Endre”, Mali Iđoš

  23. OŠ ‚‚Aksentije Maksimović”, Dolovo

  24. OŠ ‚‚Boško Palkovljević Pinki”, Batajnica

  25. OŠ ‚‚Bosa Milićević”, Novi Žednik

  26. OŠ ‚‚Braća Novakov”, Silbaš

  27. OŠ ‚‚Branko Radičević”, Golubac

  28. OŠ ‚‚Branko Radičević”, Kuzmin

  29. OŠ ‚‚Branko Radičević”, Odžaci

  30. OŠ ‚‚Bratstvo i jedinstvo”, Alibunar

  31. OŠ ‚‚Dositej Obradović”, Kruševac

  32. OŠ ‚‚Dositej Obradović“, Opovo

  33. OŠ ‚‚Dr Boško Vrebalov”, Melenci

  34. OŠ ‚‚Dragan Lukić”, Novi Beograd

  35. OŠ ‚‚Dule Karaklajić”, Lazarevac

  36. OŠ ‚‚Dušan Radović”, Pirot

  37. OŠ ‚‚Dušan Vukasović Diogen”, Ašanja

  38. OŠ ‚‚Đorđe Natošević”, Novi Sad

  39. OŠ ‚‚Đura Jakšić“, Kać

  40. OŠ ‚‚Đura Jakšić“ , Kovin

  41. OŠ ‚‚Filip Filipović“ , Čačak

  42. OŠ ‚‚Gavrilo Princip”, Beograd

  43. OŠ ‚‚Hristo Botev”, Dimitrovgrad

  44. OŠ ‚‚Ivo Andrić”, Beograd

  45. OŠ ‚‚Ivo Lola Ribar”, Novi Sad

  46. ‚‚Ivo Lola Ribar”, Veliko Gradište

  47. ‚‚Jan Čajak”, Bački Petrovac

  48. OŠ ‚‚Josif Marinković”, Novi Bečej

  49. ‚‚Jovan Jovanović Zmaj“, Đurđevo

  50. OŠ ‚‚Jovan Jovanović Zmaj”, Kovin

  51. OŠ ‚‚Jovan Jovanvić Zmaj”, Obrenovac

  52. OŠ ‚‚Jovan Jovanvić Zmaj”, Sremska Kamenica

  53. OŠ ‚‚Jovan Jovanvić Zmaj”, Surdulica

  54. OŠ ‚‚Jovan Popović”, Čoka

  55. OŠ ‚‚Jovan Sterija Popović”, Vršac

  56. OŠ ‚‚Jovan Šerbanović”, Ranovac

  57. OŠ ‚‚Jozef Marčok-Dragutin”, Gložan

  58. OŠ ‚‚Knez Sima Marković”, IO Veliki Borak, Barajevo

  59. OŠ ‚‚Kralj Petar II Karađorđević”, Beograd

  60. OŠ ‚‚Ljubica Radosavljevic Nada”, Zaječar

  61. OŠ ‚‚Majka Jugovića”, Zemun

  62. OŠ ‚‚Majšanski put”, Subotica

  63. OŠ ‚‚Mića Stanojlović”, Koceljeva

  64. OŠ ‚‚Mihajlo Pupin”, Zemun

  65. OŠ ‚‚Milica Pavlović“, Čačak

  66. OŠ ‚‚Miloje Čiplić”, Novi Bečej

  67. OŠ ‚‚Miloš Crnjanski”, Srpski Itebej

  68. OŠ ‚‚Miša Živanović“, Srednjevo

  69. OŠ ‚‚Mladost”, Vršac

  70. OŠ ‚‚Momčilo Nastasijević”, Gornji Milanovac

  71. ‚‚Moša Pijade“, Bački Breg

  72. OŠ ‚‚Moša Pijade”, Debeljača

  73. ‚‚Nebojša Jerković", Buđanovci

  74. OŠ ‚‚Nikola Tesla”, Novi Banovci

  75. OŠ ‚‚Olga Milošević“, Smederevska Palanka

  76. OŠ ‚‚Pavle Savić”, Beograd

  77. OŠ ‚‚Petar Leković”, Požega

  78. OŠ ‚‚Rade Dodić”, Milutovac

  79. OŠ ‚‚Rade Drainac”, Borča

  80. OŠ ‚‚Radojka Lakić”, Beograd

  81. OŠ ‚‚Ratko Pavlović Ćićko”, Ratkovo

  82. OŠ ‚‚Sava Maksimović”, Mramorak

  83. OŠ ‚‚Sava Šumanović”, Erdevik

  84. OŠ ‚‚Servo Mihalj“, Zrenjanin

  85. OŠ ‚‚Stevan Sremac“ „11.novembar“ I.O., Senta

  86. OŠ ‚‚Sveti Sava“, Mladenovac

  87. OŠ ‚‚Sveti Sava”, Pančevo

  88. OŠ ‚‚Sveti Sava”, Pirot

  89. OŠ ‚‚Svetozar Marković”, Beograd

  90. OŠ ‚‚Svetozar Marković”, Lapovo

  91. OŠ ‚‚Svetozar Miletić”, Zemun

  92. OŠ ‚‚Vera Miščević”, Belegiš

  93. OŠ ‚‚Vladislav Petković Dis”, Beograd

  94. OŠ ‚‚Vladislav Ribnikar”, Beograd

  95. OŠ ‚‚Vojvoda Stepa”, Beograd

  96. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Donji Milanovac

  97. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Gnjilane - Šilovo

  98. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Majilovac

  99. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Pirot

  100. ‚‚Vuk Karadžić”, Surdulica

  101. OŠ ‚‚Vuk Karadžić”, Surčin

  102. OŠ ‚‚Vuk Stefanović Karadžić”, Starčevo

  103. OŠ ‚‚Žarko Zrenjanin”, Maglić

  104. Pojloprivredna škola ‚‚Vršac“, Vršac

  105. Poljoprivredno-hemijska škola, Obrenovac

  106. PU ‚‚8.septembar”, Dimitrovgrad

  107. PU ‚‚Bambi”, Opovo

  108. PU ‚‚Čika Jova Zmaj”, Pirot

  109. PU ‚‚Dragoljub Udicki”, Kikinda

  110. PU ‚‚Majski cvet”, Veliko Gradište

  111. PU ‚‚Pava Sudarski”-objekat ‚‚Leptirić”, Novi Bečej

  112. ŠC ‚‚Nikola Tesla”, Vršac

  113. ŠOSO ‚‚Mladost”, Pirot

  114. ŠOSO sa domom ‚‚Vuk Karadžić”, Sombor

  115. Srednja ekonomska škola, Sombor

  116. ‚‚Srednja škola”, Lapovo

  117. ‚‚Srednja škola”, Veliko Gradište

  118. Srednja stručna školа, Pirot

  119. SSŠ ‚‚4.juli”, Vrbas

  120. SSŠ ‚‚Dr Radivoj Uvalić”, Bačka Palanka

  121. SSŠ ‚‚Vasa Pelagić”, Kovin

  122. STŠ ‚‚Mileva Marić”, Titel

  123. Tehnički fakultet, Bor

  124. Tehnička škola, Pirot

  125. Tehnička škola, Beograd - Železnik

  126. Tehnička škola sa domom učenika, Apatin

  127. Tehnička škola ‚‚Nikola Tesla”, Surdulica

  128. ‚‚Užička gimnazija”, Užice

  129. Visoka škola primenjenih strukovnih studija, Vranje

  130. Visoka škola strukovnih studija, Aranđelovac

  131. Visoka tehnološko umetnička strukovna škola, Leskovac

  132. Vrtić ‚‚Anđelak”, Beograd

  133. Vrtić ‚‚Bambi”, Kikinda

  134. Vrtić ‚‚Bambi”, Pirot

  135. Vrtić ‚‚Bubamara”, Kikinda

  136. Vrtić ‚‚Crvenkapa”, Pirot

  137. Vrtić ‚‚Duga”, Beograd

  138. Vrtić ‚‚Jelenko”, Kikinda

  139. Vrtić ‚‚Ježeva kučica”, Kikinda

  140. Vrtić ‚‚Leptirić”, Kikinda

  141. Vrtić ‚‚Kolibri”, Kikinda

  142. Vrtić ‚‚Lane”, Pirot

  143. Vrtić ‚‚Lastavica”, Kikinda

  144. Vrtić ‚‚Maslačak”, Kikinda

  145. Vrtić ‚‚Medenjak”, Kikinda

  146. Vrtić ‚‚Mendo”, Kikinda

  147. Vrtić ‚‚Miki”, Kikinda

  148. Vrtić ‚‚Naša mladost”, Lapovo

  149. Vrtić ‚‚Naša radost”, Kikinda

  150. Vrtić ‚‚Neven”, Kikinda

  151. Vrtić ‚‚Neven”, Pirot

  152. Vrtić ‚‚Pčelica”, Kikinda

  153. Vrtić ‚‚Plavi čuperak”, Kikinda

  154. Vrtić ‚‚Poletarac”, Kikinda

  155. Vrtić ‚‚Princeza Olivera”, Beograd

  156. Vrtić ‚‚Prvomajski cvet”, Pirot

  157. Vrtić ‚‚Šilja”, Kikinda

  158. Vrtić ‚‚Zlatna ribica”, Kikinda

  159. Vrtić ‚‚Zmaj”, Pirot

  160. Vrtići jasle ‚‚Carica Milica”, Beograd

  161. Vrtići jasle ‚‚Grofica Olga”, Beograd

  162. Vrtići jasle ‚‚Jelena Ažujska”, Beograd

  163. Vrtići jasle ‚‚Kralj Petar Prvi”, Beograd

  164. Vrtići jasle ‚‚Kraljica Marija”, Beograd

  165. Vrtići jasle ‚‚Pčelica”, Beograd

  166. Vrtići jasle ‚‚Sveta Petka”, Beograd

  167. XII beogradska gimnazija, Beograd

  168. ‚‚Zemunska gimnazija”, Zemun

Organizacije civilnog društva

Samo zajedno možemo da promenimo stvari. Ove godine, u Sat za našu planetu su se uključile sledeće organizacije civilnog društva:

  1. 33. skautski odred ‚‚Sveti Gerard”, Bačka Topola

  2. Akademski kulturni klub, Bor

  3. Arhus centar, Subotica

  4. Biološko društvo ‚‚Dr Sava Petrović”, Niš

  5. Bios Bajina Bašta, Bajina Bašta

  6. Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR), Subotica

  7. Centar za informisanje i obrazovanje ‚‚Pero”, Pančevo

  8. Crveni krst, Bela Crkva

  9. Crveni krst, Koceljeva

  10. Crveni krst, Malo Crniće

  11. Crveni krst, Negotin

  12. Crveni krst, Vladimirci

  13. Društvo mladih istraživača, Bor

  14. Društvo istraživača ‚‚Vladimir Mandić Manda”, Valjevo

  15. EEE Koncept, Subotica

  16. EKO OKO, Gornji Milanovac

  17. ‚‚Eko zona”‚ Kovin

  18. Ekološko društvo ‚‚Arkus”, Bačka Topola

  19. Ekološko društvo ‚‚Grinhed”, Mali Iđoš

  20. Ekološki pokret Odžaka, Odžaci

  21. Ekološko udruženje ‚‚Avalon”, Vršac

  22. Fondacija ‚‚Dr Berislav Ristić Berko”, Bor

  23. GM EKO Balans, Gornji Milanovac

  24. Inicijativa mladih ‚‚Hoću! Mogu!”, Donji Milanovac

  25. Izvidjacki odred ‚‚Lola”,Niš

  26. Kancelarija za mlade, Bela Crkva

  27. Kancelarija za mlade, Jagodina

  28. Kancelarija za mlade, Novi Pazar

  29. Kancelarija za mlade, Pančevo

  30. Kancelarija za mlade, Stara Pazova

  31. Kancelarija za mlade Go Zvezdare, Beograd

  32. Klub ekstremnih sportova „Izazov”, Vršac

  33. Klub studenata istraživača 1902, Bor

  34. Književna omladina Rume, Ruma

  35. Književni klub ‚‚Ivo Andrić”, Zemun

  36. Odred izviđača ‚‚10. oktobar”, Velika Plana

  37. Odred izviđača ‚‚Boško Đuričić”, Jagodina

  38. Odred izviđača „Cer”, Majur

  39. Odred izviđača „Gučevo”, Loznica

  40. Odred izviđača ‚‚Mlava”, Petrovac na Mlavi

  41. Odred izviđača ‚‚Radomir Jovanocić – Čoče”, Bor

  42. Odred izviđača „Ruma”, Ruma

  43. Odred izviđača ‚‚Savski čivijaši”, Šabac

  44. Odred izviđača ‚‚Vasa Čarapić”, Beograd

  45. Odred Izviđača ‚‚Vera Blagojević”, Šabac

  46. Odred izviđača ‚‚Žarko Zrenjanin – Uča”, Bela Crkva

  47. Omladinski savet Rume, Ruma

  48. Pevačko društvo ‚‚Sveti Đorđe”, Kladovo

  49. Pozorišni Klub Izlog Ideja, Bačka Topola

  50. Savez izviđača Opštine Ruma

  51. Studentski centar ‚‚Bor”, Bor

  52. Studentski parlament Tehničkog fakulteta, Bor

  53. Udruženje ‚‚AŠC”, Subotica

  54. Udruženje ‚‚Dobro delo”, Vršac

  55. Udruženje ‚‚LongTour”, Sombor

  56. Udruženje ‚‚TERRA‘S”, Subotica

  57. Udruženje ekologa ‚‚EKOS”, Gložan

  58. Udruženje gljivara i ljubitelja prirode ‚‚Vilino kolo”, Petrovac na Mlavi

  59. Udruženje građana ‚‚Artrust”, Subotica

  60. Udruženje građana ‚‚Dom kulture Zemun”, Zemun

  61. Udruženje građana ‚‚Eco family”, Novi Pazar

  62. Udruženje građana ‚‚EKOPAN”, Pančevo

  63. Udruženje građana ‚‚Entuzijasti Kučeva”, Kučevo

  64. Udruženje građana ‚‚Locato”, Senta

  65. Udruženje građana ‚‚PMN”, Beograd

  66. Udruženje građana ‚‚Podunav”, Bački Monoštor

  67. Udruženje građana ‚‚Prepoznaj u sebi”, Pančevo

  68. Udruženje građana ‚‚Zdrava Planeta”, Leskovac

  69. Udruženje likovnih stvaralaca, Ruma

  70. Udruženje ljubitelja prirode ‚‚DIVLJINA”, Kladovo

  71. Udruženje penzionera i žena ‚‚Puž”, Putinici

  72. Udruženje sremaca 45, Ruma

  73. Udruženje za pomoć osobama sa intelektualnom ometenošću „Otvoreno srce sveta”, Vršac

  74. Udruženje za zaštitu životne sredine ‚‚Itrasil”, Sremska Kamenica

  75. UG ‚‚Grupa Kobra”, Niš

  76. UG ‚‚ProstorCEM”, Niš

  77. UGMNZ ‚‚ILINDEN”, Leskovac

  78. Vorky team, Ruma

  79. Žensko udruženje ‚‚Ljuba, Vera, Nada”, Vladimirci

  80. Zoo Planet, Niš

U Sat za našu planetu su se uključili i:
 
  1. Akademija Vidovdanskih Vitezova Srbskih, Ruma

  2. Beogradski ekološki centar, Beograd

  3. Centar za kulturu, Kladovo

  4. Centar za kulturu, Kučevo

  5. Centar za kulturu i obrazovanje, Donji Milanovac

  6. Centar za razvoj obrazovanja ‚‚Planeta”, Sombor

  7. Dečija radionica ‚‚Zibilibi creativ”, Vršac

  8. Hotel ‚‚Mona”, Zlatibor

  9. Hotel ‚‚Olimp”, Zlatibor

  10. Hotel ‚‚Palisad”, Zlatibor

  11. Hotel ‚‚Sax”, Dimitrovgrad

  12. Hotel ‚‚Srbija”, Vršac

  13. Kafe ‚‚Fiesta”, Dimitrovgrad

  14. Kafe ‚‚Tropiko”, Dimitrovgrad

  15. Kreativni studio ‚‚Putokaz”, Kladovo

  16. Kulturnim centrom, Gornji Milanovac

  17. Kulturni centar, Požega

  18. Kulturno-turistički centar ‚‚Stefan Nemanja”, Lapovo

  19. Muzički centar „Zvončići”, Vršac

  20. RT ‚‚Caribrod”, Dimitrovgrad

  21. Školica crtanja „Morariu”, Vršac

  22. Super radio, Niš

  23. Tržni Centar, Čajetina

  24. Turistički informativni centar, Bajina Bašta

  25. Web tim ‚‚Bor 030”, Bor

Kompanije, institucije i zaštićena područja

Podršku akciji "Sat za našu planetu" su pružili i:
 
  1. Alba Invest d.o.o., Beograd

  2. Alba-promet d.o.o., Ruma

  3. ARRIVA LITAS d.o.o., Beograd

  4. Atrium Consulting d.o.o., Beograd

  5. Ball packaging Europe, Beograd

  6. Banca Intesa, Beograd

  7. Blue Center d.o.o., Beograd

  8. CA IMMO d.o.o., Beograd

  9. Coca-Cola HBC, Beograd

  10. Durst d.o.o., Beograd

  11. Ernst & Young, Beograd

  12. Hotel Hyatt Regency, Beograd

  13. Knauf Insulation d.o.o., Surdulica

  14. Koton Textile Limited d.o.o., Beograd

  15. LG Electronics, Beograd

  16. Marbo Product d.o.o., član PepsiCo International grupe, Beograd

  17. Microsoft, Beograd

  18. NAI atrium d.o.o., Beograd

  19. PPU RSD Bajka, Beograd

  20. Prigan d.o.o., Beograd

  21. Privredna komora Srbije, Beograd

  22. SAS Adriatic Region, Beograd

  23. SBERBANK Srbija a.d, Beograd

  24. Somboled d.o.o., Sombor

  25. Svea Ekonomi d.o.o., Beograd

  26. VB Leasing d.o.o., Beograd

  27. Vlasinka d.o.o., Beograd

  28. Vojvođanska banka, Beograd

Zaštićena područja: